• Najnowsze informacje dla rodziców i uczniów
      • Wybierz sekcję AKTUALNOŚCI, aby wyświetlić szczegóły
      • OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY im.WŁADYSŁAWA PODKOWIŃSKIEGO
      • PATRONAT MEDIALNY
          • Dzień Ziemi 2024

22 kwietnia to Dzień Ziemi i wie o tym z całą pewnością każdy nawet najmłodszy przedszkolak i uczeń ze szkoły w Mokrej Wsi. Dziś cała społeczność szkolna zaagnażowała się w działania proekologiczne. Najpierw wspólnie klasami sadziliśmy kwiaty, które można podziwiać przy drzwiach wejściowych naszej szkoły. Następnie uczniowie wzięli udział w akademii przygotowanej przez uczniów klas 0 - V SP. Nasi szkolni artyści przypomnieli wszystkimm, dlaczego należy dbać o środowisko naturalne. Przedstawienie uświetnił występ chóru. Starsi uczniowie na koniec zostali zapoznani z prezentacją na temat ekologii. Pewne jest to, że imieniny Ziemi obchodziliśmy hucznie i wszyscy mamy wspólne postanowienie. Być przyjacielem Ziemi - to najpiękniejszy prezent, który możemy zrobić naturze!

• "EASTER EGG HUNT"

Tuż przed Wielkanocą, w dniach 25-27 marca, uczniowie Zespołu Szkół w Mokrej Wsi wzięli udział w Ogólnopolskim Wydarzeniu Kulturowym "Easter Egg Hunt" w ramach lekcji języka angielskiego. Uczniowie wzięli udział w grze terenowej nawiązującej do angielskiej tradycji polowania na wielkanocne jajeczka. Zadania zostały umieszczone na pięciu stanowiskach, rozwiązanie ich umożliwiało odgadnięcie hasła całej zabawy i odebranie symbolicznej nagrody.

• XX GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY O ZŁOTE PIÓRO BURMISTRZA TŁUSZCZA

20 lat minęło jak jeden dzień... Tak można dziś powiedzieć, wspominając poprzednie edycje Gminnego Konkursu Ortograficznego o Złote Pióro Burmistrza Tłuszcza. Najwięcej anegdot dotyczących tego wydarzenia mogłaby przekazać pani Małgorzata Białek - nauczycielka języka polskiego i pomysłodawczyni tej inicjatywy. Cele, na które zwracano uwagę lata temu i które wynikały z roli placówek oświatowych, dotyczyły krzewienia pięknej i poprawnej polszczyzny, wzbudzania poczucia dumy z własnego pochodzenia oraz propagowania treści związanych z Ziemią Tłuszczańską. Dziś wiemy, że te 20 wspólnych lat przyczyniło się do integracji środowisk nauczycieli i uczniów ze współpracujących ze sobą szkół. Zwyczajem się stało, że wiosną poloniści i najlepsi uczniowie ze szkół w Gminie Tłuszcz spotykają się w Mokrej Wsi, aby sprawdzić umiejętności językowe.

• Warsztaty florystyczne

Przywołujemy wiosnę wszelkimi sposobami :) Tak bardzo na nią czekamy! Dzisiaj z samego rana nasi uczniowie z klas I, V i VI wzięli udział w warsztatach florystycznych. Szafirki, żonkile, hiacynty, bratki i stokrotki królowały w stworzonych z fantazją kompozycjach. Dzieci dowiedziały się, jak dbać o rośliny, które wybrały do swych stroików. Poznały wiosenne kwiaty, które sprawiły, że zrobiło się bardzo kolorowo. Dziękujemy pani Agnieszce Strzodzie za przeprowadzenie tak ciekawych warsztatów :)

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY 2024

21 marca 2024r. uczniowie naszej szkoły hucznie powitali wiosnę! Każda klasa rozpoczęła dzień zdrowym i pożywnym śniadaniem. Było smacznie i kolorowo. Talerze były pełne witamin i wartościowych składników. Dzieci przypomniały sobie, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Ponadto zwrócono uwagę na tematykę zdrowego odżywiania. Nasi wychowankowie na pewno już wiedzą, że w każdym posiłku powinny znaleźć się cenne warzywa i owoce. Po wspólnym śniadaniu uczniowie przygotowywali w klasach plakaty o tematyce związanej z wiosną i zdrowym stylem życia. Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich słodką niespodziankę. Wszyscy uczestniczyli na koniec w różnych formach aktywności - zawodach sportowych, spacerze czy grach na świeżym powietrzu. Pewne jest to, że był aktywny dzień. Z przytupem powitaliśmy wiosnę!

Konkurs "Bezpieczny Internet"

Wyniki w kategorii kl.1-3