• PRZEDMIOT:              Język angielski i niemiecki                      NAUCZYCIEL: Justyna Przygodzka

Temat   1

SKĄD WZIĘŁA SIĘ POPULARNOŚĆ BRYTYJSKIEJ RODZINY KRÓLEWSKIEJ?

Cele

Celem projektu edukacyjnego jest zapoznanie uczniów Gimnazjum z  ustrojem politycznym obowiązującym  w Wielkiej Brytanii oraz przedstawienie składu Rodziny Królewskiej.  Głównym celem projektu jest wyjaśnienie fenomenu popularność Rodziny Królewskiej na Wyspach Brytyjskich.

Działania

1.Uczniowie wspólnie z opiekunem grupy ustalą zakres materiału potrzebny do przygotowania prezentacji.

2.Każdy z uczniów na każde spotkanie będzie przynosił opracowany przez siebie materiał tekstowy lub multimedialny.

3. Pod  opieką nauczyciela uczniowie podzielą zakres pracy przy przygotowaniu prezentacji multimedialnej.

Temat  2

CZY W JĘZYKU POLSKIM UŻYWAMY ANGIELSKICH I NIEMIECKICH WYRAZÓW?

Cele

Celem projektu jest zapoznanie uczniów z germanizmami i anglicyzmami w języku polskim oraz wyjaśnienie pochodzenia tych wyrazów. Uczniowie podczas przygotowania prezentacji dowiedzą się w jakim okresie historii w języku polskim pojawiało się najwięcej wyrazów angielskich i niemieckich.

Temat  3

CZY JĘZYK ANGIELSKI JEST JĘZYKIEM MIĘDZYNARODOWYM?

Cele

Celem prezentacji jest zapoznanie uczniów z zakresem stosowania języka angielskiego na świecie oraz krajów , w których ten język jest stosowany. Uczniowie poznają różne dialekty i akcenty języka angielskiego . Uczniowie poznają różnicę pomiędzy definicjami „ drugi język” a „ język obcy”.