• Zadania biblioteki szkolnej

• Do zadań biblioteki szkolnej należy:

1. Przygotowanie uczniów do samodzielnego wyszukiwania informacji za pomocą warsztatu informacyjno-bibliotecznego.
          2. Nauczanie dzieci i młodzieży aktywnego odbioru dóbr kultury.
          3. Inspirowanie uczniów do rozwijania zainteresowań.
          4. Rozpoznawanie aktywności czytelniczej, potrzeb i poziomu kompetencji czytelniczych uczniów, wykrywanie u potencjalnych czytelników przyczyn braku potrzeby czytania i udzielania pomocy w ich przezwyciężeniu.
          5. Pomoc we wzbogacaniu warsztatu pracy innych nauczycieli, w doskonaleniu zawodowym, w dokształcaniu się i pracy twórczej.
          6. Kultywowanie tradycji narodowej kraju, regionu, miejscowości, szkoły, biblioteki.
          7. Kształtowanie właściwej postawy w stosunku do książek i innych dokumentów gromadzonych w bibliotece.
          8. Wspieranie działalności opiekuńczo – wychowawczej w zakresie pomocy uczniom wymagającym opieki.
          9. Wspomaganie realizacji programów nauczania i wychowania, edukacji kulturalnej, informacyjnej i medialnej uczniów, kształcenia ustawicznego i wszechstronnego rozwoju ucznia.