• Grupa 3/4-latków  Projekty,programy

“COVIDOWE ZDROWE LOVE” - OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY - kształtowanie właściwych postaw dotyczących zdrowego odżywiania oraz zdrowia psychicznego. Czas trwania: 15 IX 2021 r. - 31 V 2022 r.

“ZABAWA SZTUKĄ” - OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY - propagowanie sztuki, rozwijanie poczucia estetyki, kształtowanie orientacji przestrzennej, zapoznanie z różnymi technikami plastycznymi, odkrywanie dziecięcych talentów, rozwój kreatywności i umiejętności konstrukcyjnych. Czas trwania: 14 IX 2021 r. - 31 V 2022 r.

„Kalendarz świat nietypowych”

„Zdrowe dzieci w czystym środowisku”- inicjatywa własna K.Sobczak

cele  do osiągniecia: Wychowanie do wrażliwości naprawdę i dobro, kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego i dbałości o zdrowie.

Grupa 4/5-latków  Projekty, programy

,, Covidowe zdrowe love!”(od 15 września do 31 maja 2022r).

-Uświadamianie wpływu zdrowej diety na organizm człowieka,

-Uświadamianie wpływu aktywności fizycznej na zdrowie,

-Kształtowanie postaw prozdrowotnych wśród dzieci,

-Utrwalanie nawyków związanych z higieną ciała i psychiki,

,,Zabawa Sztuką: (wrzesień 2021- maj 2022)

-Rozwijanie zainteresowań światem przyrody poprzez wykorzystywanie dzieł  sztuki,

-Zapoznanie z wybranymi dziełami i ich twórcami,

-Rozwijanie poczucia estetyki i wrażliwości na piękno,

-Wykorzystywania myślenia i postrzegania matematycznego do rozwiązywania  problemów w codziennych w sytuacjach związanych z wykorzystaniem edukacji  przez sztukę,

„Szkolne przygody gangu Swojaków”

-uwrażliwienie wychowanków przedszkola na piękno przyrody

-zapoznanie z ekologią

-rozbudzanie zainteresowań światem przyrody i ochroną zagrożonych zwierząt i roślin

- Organizacja wybranych dni tematycznych (np. Dzień Poczty Polskiej, Dzień pluszowego misia, Dzień piernika)

- Eksperymenty- cykl eksperymentów- 2 razy w miesiącu przez cały rok szkolny

- Projekt „Nasze oczekiwanie”- projekt zaplanowany na czas adwentu, mający na celu kształtowanie empatycznej i tolerancyjnej postawy

-Świąteczne pierniki- wypiekanie i dekorowanie świątecznych ciasteczek- grudzień 2021

Inicjatywa- współpraca z środowiskiem lokalnym- działanie na rzecz innych- rozbudzanie

w wychowankach przedszkola empatycznej postawy, szlachetności i nawyku dzielenia się z innymi (udział w szlachetnej paczce, przygotowanie stroików świątecznych, zbiórka korków)

Grupa 6-latków

Projekt - „Covidowe zdrowe love”

– uświadamianie wpływu zdrowej diety na organizm człowieka;

- uświadomienie wpływu aktywności fizycznej na zdrowie;

- kształtowanie postaw prozdrowotnych u dzieci;

Projekt - „Zabawa sztuką”

- rozwijanie zainteresowań światem przyrody poprzez wykorzystywanie dzieł sztuki;

- rozwijanie poczucia estetyki i wrażliwości na piękno.

- Konkurs –„Miś” moim przyjacielem.

- Konkurs na najpiękniejszą kartę świąteczną.

- Konkurs na „Najładniejszą ozdobę wielkanocną”

Sukcesywny udział w konkursach ogólnoszkolnych oraz konkursach organizowanych przez CKSiR w Tłuszczu.

Organizacja wybranych dni tematycznych( Dzień Poczty Polskiej,Dzień pluszowego misia,Dzień Górnika).

-Przygotowanie mini występów i nagranie ich z okazji różnych świąt; udostępnianie nagrań za pisemną zgodą rodziców.

Projekt-„Nasze oczekiwanie”-projekt zaplanowany na czas adwentu, mający na celu kształtowanie postawy otwartościi uwrażliwianiana drugiego człowieka.

-Inicjatywa-współpraca ze środowiskiem lokalnym –działanie na rzecz innych-rozbudzanie w wychowankach przedszkola empatycznej postawy,szlachetności i nawyku dzielenia się z innymi(udział w szlachetnej paczce,zbiórka korków).