• DZIEŃ ZIEMI

     • 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest DZIEŃ ZIEMI. Jest to inicjatwa, której celem celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety. Z tej okazji uczniowie klasy IV SP przygotowali przedstawienie. Młodzież z klasy VIII SP przybliżyła koleżankom i kolegom zagadnienia związane z ekologią podczas prelekcji, w czasie której zapoznaliśmy się z prezentacjami najstarszych uczniów szkoły. 

     • WYRÓŻNIENIE NA OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU MODELARSKIM

     • Z dumą chwalimy się sukcesem naszego ucznia - Aleksandra Kruka z klasy IV SP, który wziął udział w XII Festiwalu Kultury Modelarskiej w Olsztynie i otrzymał wyróżnienie za stworzenie modelu rakiety DELTA IV MEDIUM. Gratulujemy suckesu!

     • Sesja świąteczna

     • W ramach przygotowań do Świąt Wielkanocnych Samorząd Uczniowski oraz uczniowie z klasy  4SP przygotowali niespodziankę - ściankę do sesji fotograficznych. Atrakcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W czasie przerw uczniowie bardzo chętnie robili sobie zdjęcia indywidualne, koleżeńske, a nawet klasowe. 

     • Warsztaty chemiczne w klasie 4SP

     • Uczniowie klasy 4SP wzięli udział w warsztatach chemicznych, w czasie których wykonywali doświadczenia z suchym lodem. Była to niesamowita niespodzianka, którą przygotowała mama ucznia naszej szkoły - p. Agnieszka Strzoda. Bardzo dziękujemy za ciekawe i kreatywne zajęcia. 

     • Oswajamy emocje na zajęciach świetlicowych.

     • W czasie zajęć świetlicowych dzieci miały okazję poznać emocje, które towarzyszą im każdego dnia. Wspólnie z grupą nasi wychowankowie uczyli się, jak radzić sobie z niechcianymi uczuciami i jak na przykład odreagować złość. Wszyscy chętnie brali udział w ćwiczeniach relaksacyjnych.

     • 21 marca - WIOSNA

     • Długo czekaliśmy na ten dzień. Z niecierpliwością razem z uczniami szukaliśmy pierwszych śladów wiosny w przyrodzie. Mimo deszczowej aury na zewnątrz 21 marca w naszej szkole nie było smutno i nudno. O dobre humory uczniów dbała Pani Wiosna :) Samorząd Uczniowski zadbał, aby na szkolnym korytarzu zrobiło się kolorowo i wesoło. Dzieci bardzo chętnie korzystały z możliwości malowania buziek - atrakcji, którą zorganizowali uczniowie z klasy 8SP.  Ponadto w czasie przerw puszczano muzykę, dzięki czemu czas spędzony tego dnia w szkole był jeszcze bardziej przyjemny.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

     • Co roku 21 lutego obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Celem tego święta jest upowszechnienie wiedzy na temat bogactwa językowego i różnorodności językowej świata. Ponadto tego dnia zwracana jest również uwaga na znaczenie języka oraz na ochronę różnorodności kulturowej. Dzień ten służy zatem promocji szeroko pojętej wielojęzyczności i podkreśleniu roli nauki języków obcych.

      Również co roku w naszej szkole uczniowie włączają się w różnorodne działania, których celem jest zwrócenie uwagi na język ojczysty. Nauczyciele języka polskiego zorganizowali konkursy dla kilku grup wiekowych. Tym razem dzieci z klas I - III przygotowywały ilustrację do wierszy polskich poetów. Chętni z klas IV - VI recytowali wiersze, a uczniowie z klas VII - VIII zmierzyli się z bardzo trudnym dyktandem.

      KONKURS DLA KLAS I - III

      I miejsce - Wiktoria Wilczyńska i Julia Wójcik

      II miejsce - Nikola Getka

      III miejce - Pola Balcerak

      KONKURS DLA KLAS IV - VI

      I miejsce - Oliwia Rysiawa

      II miejsce - Gabriela Wilczyńska

      III miejsce - Szymon Perkowski

      KONKURS DLA KLAS VII - VIII

      I miejsce - Amelia Tyczyńska

      II miejsce - Zuzanna Karyś

      III miejsce - Malwina Kaflik.

      GRATULUJEMY!

       

     • Dzień Bezpiecznego Internetu

     • Wychowawcy i uczniowie, jak co roku, włączają się w inicjtywy w ramach Dnia Bezpieczengo Internetu.

      Uczniowie klasy IV zebrali wspólnie materiały i informacje, które wykorzystali do stworzenia prezentacji multimedialnej wykorzystanej w czasie zajęć z wychowawcą. Dodatkowo podczas lekcji dzieci rozwiązywały quiz na platformie eduelo.pl i odgrywały scenki, dzięki którym poznawały zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

      Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli natomiast w warsztatach online "Bądź bezpieczny w Internecie".

      Tematem warsztatu były kwestie związane z bezpieczeństwem w sieci. Został wspomniany Dzień Bezpiecznego Internetu(DBI),który obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku.Spotkanie odniosło się do tych obszarów, które bezpośrednio dotykają najmłodszych użytkowników sieci, poruszając m.in.kwestię ochrony danych osobowych, netykiety,a także udostępniania danych. Na lekcjach z komputerem dzieci tworzyły własne avatary,jako bezpieczniejsza forma prezentowania siebie niż zamieszczanie swoich zdjęć w Internecie.

      W czasie zajęć wychowankowie przedszkola poznali pozytywne zastosowanie nowoczesnych technologii jak również potencjalne zagrożenia czyhające w sieci.

      Uczniowie klasy VII z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu zapoznali się z prezentacją dotyczącą jak bezpiecznie korzystać z internetu oraz przygotowali wspólnie gazetkę w bibliotece szkolnej. ​​​​​​​

     • BAL KARNAWAŁOWY

     • Co to był za bal... 9 lutego w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowany został bal dla uczniów klas 1-3 oraz 4-8. W trakcie zabawy rozdane zostały kartki walentynkowe, które przez cały miniony tydzień zbierane były do "Pudełeczka Dobrych Uczuć". Nie zabrakło ciekawych strojów karnawałowych. Niektórych nie mogliśmy poznać. Uczniowie wspaniałe się bawili w rytmach muzyki i na pewno szybko nie zapomną tego dnia...

     • PROGRAM EDUKACYJNY “KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY”

     • Uczniowie naszej szkoły wraz z wychowankami przedszkola uczestniczyli w programie edukacyjnym “Kubusiowi Przyjaciele Natury”. W ramach projektu odbywały się zajęcia, dzięki którym dzieci wprowadzane były w piękny i fascynujący świat przyrody. Dzieci dowiedziały się jak chronić otaczające nas środowisko, w jaki sposób szanować rośliny i zwierzęta. Uczestnicy projektu byli zachęcani do aktywnego spędzania czasu, zarówno na świeżym powietrzu, jak i w domu. Wychowawcy  promowali wśród dzieci zdrowe odżywianie.  Dzieci dowiedziały się jak zbudowana jest piramida zdrowego żywienia. W ramach akcji przyrządziliśmy zdrowe śniadanie, świeżo wyciskane soki oraz pyszne ciasto marchewkowe.  Dowiedzieliśmy się też jak dbać o naszą planetę i jak prawidłowo segregować odpady.

     • IX Powiatowy Przegląd kolęd i pastorałek

     • Z ogromną przyjemnością informujemy o wynikach IX powiatowego przeglądu kolęd i pastorałek „Niech kolęda w świat popłynie…”:

      Przedszkolaki- I miejsce w kategorii przedszkola

      Alicja Gawrońska- II miejsce w kategorii uczniowie klas IV-VIII - soliści

      Zespół wokalny z klasy V (Oliwia Rysiawy, Karolina Strzoda, Natalia Powierża, Paulina Oleksiak, Lena Perzanowska)- II miejsce w kategorii klas IV-VIII - zespoły

      Zespół wokalny z klasy IV (Łucja Tyczyńska, Emilia Ryszawy, Liliana Karyś, Gabriela Wilczyńska, Agata Sadurska, Anna Świętochowska, Amelia Przezdziecka, Kamila Woźniecka) - III miejsce w kategorii klas IV-VIII – zespoły

      Wszystkim uczestnikom przeglądu składamy serdeczne gratulacje!

  • Kontakty

   • Zespół Szkół im. Władysława Podkowińskiego w Mokrej Wsi: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi, Przedszkole Samorządowe w Mokrej Wsi
   • (29)591-00-17
   • ul. Marii Konopnickiej 12, 05-240 Mokra Wieś
    05-240 Mokra Wieś
    Poland
   • Sebastian Kępka
    e-mail: iod.tluszcz@edukompetencje.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych