• Ogólnopolska Kampania Społeczna #17milionów

     • Drodzy Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie,

      Z czym kojarzy się Wam październik?

      Ze spadającymi z drzew złotymi liśćmi, wiatrem i pochmurną pogodą?

      Zgadza się, ale październik to też Ogólnopolska Kampania Społeczna #17milionów.

      6 października 2022 o godz. 19.00, w całej Polsce na kolor zielony zostanie podświetlonych kilkadziesiąt budynków użyteczności publicznej, galerii, centrów handlowych czy zabytkowych obiektów. W ten sposób po raz kolejny wysyłając zielone światło nadziei okażemy solidarność wszystkim osobom dotkniętym mózgowym porażeniem dziecięcym.

      Ty też możesz przyłączyć się do akcji i wziąć udział w wyzwaniu sportowym #17milionówMetrów.

      Celem wyzwania jest okazanie solidarności z osobami dotkniętymi mózgowym porażeniem dziecięcym, które bardzo często mają problemy z poruszaniem się.

      Wspólnie od 1 do 31 października postaramy się pokonać 17 milionów metrów.

      Do wyzwania może przyłączyć się każdy. Wystarczy pobiec, przejść lub przejechać na rowerze dowolny dystans i dodać go do założonego w aplikacji STRAVA wyzwania sportowego #17milionówMetrów.

      Do Kampanii #17milionów w tym roku dołączy także wyjątkowy challenge, w którym udział może wziąć każdy z Was! Wystarczy wejść na TikToka: https://www.tiktok.com/@fundacjakolorowyswiat, zainspirować się filmikami lub wymyślić coś zupełnie innego – swojego z 17 w roli głównej. A potem puścić to w świat! Jesteście na to gotowi? To wszystko z Wami, dla Was i dla #17milonów osób z MPD na całym świecie – takich jak każdy z nas. Z podobnymi marzeniami, choć większymi ograniczeniami, które na co dzień pomagamy im pokonywać. I obiecujemy robić to aż do końca świata

      Zespół Szkół im. Władysława Podkowińskiego w Mokrej Wsi

      PS: Drodzy Uczniowie, szczególne wyzwanie czeka na Was! Bardzo serdecznie zachęcamy Was do relacjonowania i dzielenia się Waszymi sportowymi wyczynami. Screeny, filmiki, zdjęcia itp. wysyłajcie na maila: k.sadurska@zsmw.edu.pl

     • Wrzesień w oddziale przedszkolnym

     • Pierwszy miesiąc nauki i świetnej zabawy już za nami.  Działo się naprawdę dużo.

      Dzieci z oddziału przedszkolnego zapoznały się z nowym nauczycielem, nowymi kolegami, salą i kodeksem przedszkolaka, którego starają się sumiennie przestrzegać. Po adaptacji nadszedł czas przygód. Święta kropki- przedszkolaki wykonały jadalne, kropkowe obrazy, a także piękne prace plastyczne. Dzień  przedszkolaka z okazji  którego grupy przedszkolne brały udział w zawodach sportowych. Powitania jesieni- wychowankowie zapoznali się z darami jesieni, a także brali udział w obserwacji przyrodniczej. Dzień orderu uśmiechu  nasze dzieci to prawdziwi bohaterowie, a kwaśna cytryna im nie straszna, dlatego wszyscy otrzymali przedszkolny order uśmiechu. Dzień jabłka- degustacja jabłek połączona z konstrukcyjną pracą z owoców.  Dzień chłopaka- to nasze piracie zakończenie tego pełnego wrażeń miesiąca.

     • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

     • 20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

      20.09. kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańcach przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

     • ,,Międzynarodowy Dzień Kropki"

     • ,,Międzynarodowy Dzień Kropki" obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

       Wychowankowie  w naszym przedszkolu świętowanie rozpoczęli od zapoznania się z Vashti. Dzieci wysłuchały jej historii, a także obejrzały krótki film o tytułowej "Kropce".

      Kolejnym punktem tego dnia było uczestnictwo w wielu zabawach z kropką - przedszkolaki rysowały swoje "dzieła", a także wykonały piękne plakaty za pomocą balonów i farb plakatowych. Wszystkie prace zostały umieszczone na tablicach przy wejściu do sal.

     • Wycieczka do Hulakula w Warszawie

     • 15 września 2022r. uczniowie klas I - VIII SP wybrali się na wycieczkę do rozrywkowego centrum w stolicy, czyli Hulakula w Warszawie. Główne cele wycieczki to integracja dzieci i młodzieży oraz propagowanie aktywnych form spędzania czasu. Nasi wychowankowie ze starszych klas doskonale bawili się na kręglach, a młodsze dzieci spędziły czas na placu zabaw. Tego dnia nikt nie narzekał na nudę! W drodze powrotnej grupa wybrała się na wspólny posiłek. Jesteśmy przekonani, że wspólnie spędzony czas stał się okazją do zacieśniania relacji koleżeńskich.

     • Profilaktyka wszawicy

     •  W celu zapewnienia warunków bezpiecznego i higienicznego pobytu uczniów w szkole prosimy o sprawdzanie dzieciom czystości głów.To podstawowe działanie profialktyczne zapewni szybką reakcję,co zapobiegnie  rozprzestrzenianiu się wszawicy. Zarażenie wszami głowowymi może przytrafić się każdemu,nikt tu nie jest winny, gdyż infekcja nie wynika z braku higieny. Okres wakacyjny, wyjazdy na kolonie, obozy zwiększają ryzyko wszawicy, dlatego działajmy profilaktycznie, a w przypadku stwierdzenia wszawicy, działajmy skutecznie.
      RODZICU, BĄDŹ CZUJNY! W szkole będa odbywały się okresowe kontrole czystości głów (pierwsza odbędzie się w październiku).

      1. Dziecko zarażone wszami głowowymi często drapie się po głowie.

      2. Świąd i pieczenie skóry jest spowodowany substancją, którą wydziela wesz głowowa. Może być to przyczyną frustracji dziecka i utrudniać mu koncentrację podczas lekcji.

      3. Wszawicą może zarazić się zarówno uczeń, który ma długie, jak i krótkie włosy. 

      4. Czystość włosów nie ma wpływu na podatność na infekcję.

      5. Wszawica najczęściej dosięga dzieci między 3 a 12 rokiem życia. 

      MIEJ ŚWIADOMOŚĆ, CZEGO SIĘ OBAWIAĆ

      1. Wszy głowowe mają barwę brązową lub szarą. Wielkością i kształtem przypominają ziarenka sezamu.

      2. Wszy głowowe nie potrafią skakać lub latać. Ich jedynym sposobem poruszania się jest pełzanie.

      3. Jaja wszy są nazywane gnidami. Mają one wielkość główki od szpilki i wytwarzają substancję kleistą, która zwiększa ich przyczepność do włosów.

      4. Zarówno wszy, jak i gnidy głowowe mogą nie być dostrzeżone na pierwszy rzut oka. Pasożyty lubią ciepło, dlatego bytują przy korzeniu włosa.

      5. Okolicami głowy, w których najprościej jest znaleźć wszy, są partie przy uszach oraz karku.

      6. Wszy głowowe nie przenoszą chorób.

      Jak wykryć wszy? Jak postępować?

      1. Sprawdzając włosy w okolicy uszu oraz karku głowy;

      2. W przypadku długich włosów najłatwiej jest je wykryć podczas czesania włosów specjalnym grzebieniem nad białą kartką;

      3. Należy czesać włosy suche i wyczesywać je w pozycji pochylonej – głową do dołu nad białą kartka papieru;

      4. Jeśli niektóre „kropki” na kartce się poruszają to z dużym prawdopodobieństwem są to wszy;

      5. Poświęć czas na systematyczne czesanie włosów specjalnym, gęstym grzebieniem. Czesać powinna się cała rodzina. Czym szybciej wykryje się wszy, tym szybciej się ich pozbędziemy;

      6. Włosy należy czesać bardzo dokładnie, wszy i ich jajeczka są bardzo małe i trudne do usunięcia;

      7. Należy także zastosować mycie włosów szamponem przeciwko wszom;

      8. Należy zadbać o higienę miejsca zamieszkania: pościel, ręczniki, czapki, maskotki wyprać w temp. min.55’C, wyprasować w miarę możliwości żelazkiem.

      9. Po uwolnieniu się od wszy, należy jeszcze czesać się specjalnym grzebieniem przez 10-14 dni. Da to pewność, że zastosowana metoda leczenia była skuteczna.

      Czystość włosów należy sprawdzać systematycznie przynajmniej raz w tygodniu.

      Leki dostępne są w aptekach, można je kupić bez recepty, należy stosować się ściśle do zaleceń zawartych w ulotce. Oprócz leczenia chorego dziecka, niezbędne będzie także zastosowanie terapii profilaktycznej u całej rodziny. Szybka reakcja może zapobiec rozprzestrzenieniu się wszy na większą skalę.

      Rodzicu:

      1. Uczulaj dziecko, aby do czesania używało tylko swojego grzebienia, czy swojej szczotki.

      2. Nigdy nie pozwalaj dziecku zakładać na głowę czapek innych dzieci.

      3. Jeśli Twoje dzieci mają długie włosy, nie puszczaj ich do szkoły lub przedszkola w rozpuszczonych włosach. Zdecydowanie trudniej jest wszom przedostać się na nowego żywiciela jeśli włosy są zaplecione lub związane.

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

     • 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Społeczność szkolna wzięła udział w Mszy Św., którą odprawił Ks. Waldemar Sierpiński. Po wspólnej modlitwie minutą ciszy uczczono pamięć o bohaterach walczących w czasie II wojny światowej, która wybuchła 83 lata temu. Następnie Pani Dyrektor Marta Donoch powitała uczniów, rodziców i pracowników szkoły. W szczególny sposób przyjęto do grona społeczności szkolnej pierwszoklasistów, którzy dziś przekroczyli progi naszej szkoły. Tradycyjnie młodzież z najstarszych klas Szkoły Podstawowej zaopiekowała się najmłodszymi koleżankami i kolegami. Pani Dyrektor Marta Donoch w swym przemówieniu podkreślała, cytując słowa Henryka Sienkiewicza, że to nie sama rzeczywistość, ale serce, z jakim ku niej przystępujemy, nadaje rzeczom kształt i kolory. Mamy nadzieję, że nowy rok będzie obfitował w sukcesy naszych wychowanków i radosne przeżycia.

       

     • Stypendium Szkolne na rok szkolny 2022-2023

     • Termin składania wniosków o stypendium szkolne dla uczniów klas I – VIII SP :

                  15 września 2022r.

      Kryterium dochodowe wynosi: 600 zł netto na 1 osobę  w rodzinie. Dochód dla rolników wynosi 345 zł z hektara przeliczeniowego. Do dochodu nie jest wliczane świadczenie wychowawcze, tzw. 500+. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenia o dochodach netto za sierpień 2022r.

      Dla dzieci uczęszczających do szkół ponadpodstawowych rodzice mogą składać wnioski w innych miejscowościach niż Tłuszcz np. Wołomin, Warszawa.

      W_n_i_o_s_e_k(2).doc

      Oswiadczenie.doc

      RODO(2).docx​​​​​​​

     • Koduj z Gigantami-bezpłatne warsztaty z programowania

     • Zaproszenie do wzięcia udziału w 11. edycji „Koduj z Gigantami” – bezpłatnych warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez Gigantów Programowania w ramach ogólnopolskiej, społecznej akcji edukacyjnej. Tym razem motywem przewodnim warsztatów będzie cyberbezpieczeństwo.

      Celem „Koduj z Gigantami” jest popularyzacja nauki programowania wśród uczniów szkół podstawowych i średnich, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Pani Elżbieta Radwan, Burmistrz Wołomina.

      Warsztaty odbędą się stacjonarnie, w naszej placówce w Wołominie przy ul. Wileńskiej 51B oraz online, w technologii wirtualnych klas.

      Dla Uczniów z Wołomina i sąsiednich miejscowości przygotowaliśmy:

      • klasy 1-3: programowanie w Scratch oraz Minecraft Education Edition,

      • klasy 4-6: programowanie w Scratch oraz tworzenie aplikacji mobilnych w AppInventor,

      • klasy 7-8: wstęp do programowania w C# i Python,

      • szkoła średnia: wstęp do programowania w C# i Python.

      Termin warsztatów to sobota i niedziela, 17-18 września oraz sobota 24 września.

      Zapisu mogą dokonać zainteresowani wydarzeniem Rodzice poprzez dostępny od 22. sierpnia formularz na stronie: www.kodujzgigantami.pl

     • ...

     • Delagacja Naszej szkoły na uroczystościach 102.ROCZNICY BITWY WARSZAWSKIEJ "Cudu nad Wisłą"

  • Kontakty

   • Zespół Szkół im. Władysława Podkowińskiego w Mokrej Wsi: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi, Przedszkole Samorządowe w Mokrej Wsi
   • (29)591-00-17
   • ul. Marii Konopnickiej 12, 05-240 Mokra Wieś
    05-240 Mokra Wieś
    Poland
   • Sebastian Kępka
    e-mail: iod.tluszcz@edukompetencje.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych