• Wycieczka klas 5-8 SP

• 4 października uczniowie klas 5-8 SP wybrali się na edukacyjną wycieczkę do Wołomina. Na początku nasi wychowankowie dotarli na sztukę teatralną "Serce z Internetu" w wykonaniu Poznańskiego Teatru Aktora. Był to spektakl o nawiązywaniu znajomości za pośrednictwem sieci. Uświadomił młodzieży jak łatwo można pogrążyć się w fikcji wirtualnej rzeczywistości i zostać pozbawionym realnej oceny poznanych ludzi, narażając się tym na niebezpieczeństwo. Następnie grupa z naszej szkoły miała czas, aby zintegorwać się podczas wspólnej zabawy na placu zabaw, który znajduje się nieopodal Muzeum Zofii i Wacława Nałkowskich, gdzie również dotarliśmy. Nasi wychowankowie wzięli udział w lekcji muzealnej, podczas której poznali wiele nowych informacji na temat rodziny Nałkowskich oraz Wołomina. Ponadto młodzież przypomniała sobie zasady obowiązujące w muzeach. Jesienny dzień stał się zatem okazją do pogłębiania wiedzy i zacieśniania relacji między rówieśnikami.

• Samorząd Uczniowski

• W każdym roku szkolnym uczniowie mają okazję, aby wziąć udział w wyborach samorządu uczniowskiego. To nie tylko ważny element życia szkoły, ale również doskonała okazja do rozwijania umiejętności demokratycznych i społecznych.

25 września 2024 roku w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego, które poprzedziła kampania wyborcza. Największym zaufaniem zostały obdarzone Tatiana Piotrowska i Nikola Getka. Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział w wyborach!Razem możemy sprawić, że nasza szkoła stanie się jeszcze lepszym miejscem dla wszystkich. Czekamy na pomysły i inicjatywy nowego samorządu, które z pewnością przyniosą pozytywne zmiany!

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę klasy 8, która włożyła ogromny wysiłek w organizację tego wydarzenia. Ich zaangażowanie w przygotowania oraz sprawne przeprowadzenie głosowania znacząco przyczyniły się do sukcesu całych wyborów.

• POMAGAMY POWODZIANOM!

• Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w "ZBIÓRKĘ DLA POWODZIAN".

Rzeczy, które zebraliśmy, dotarły już do najbardziej potrzebujących. Bardzo dziękujemy Panu Piotrowi i Panu Bartkowi za transport darów.

Zbiórka trwa nadal, dlatego zachęcamy do wspierania naszej akcji Pomagajmy!

• Wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego

• 11 września odbyły się wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego. W tym roku funkcję tę pełnić będą pani Paulina Kaska, pani Joanna Woźniecka i pan Rafał Radzki. Już teraz zaczynamy kampanie wyborcze uczniów, którzy chcieliby zostać Przewodniczącymi Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2024/2025.

• 11.09.2024r. - zebranie

•  ZEBRANIE RODZICÓW Z WYCHOWAWCAMI

W ZESPOLE SZKÓŁ IM. W. PODKOWIŃSKIEGO W MOKREJ WSI

11.09.2024

Godz. 17:00 – 17:20 Spotkanie z Dyrektorem (hala)

17:20 Spotkania z wychowawcami

KLASA I - p. Agnieszka Giza - s. 013

KLASA II - p. Jolanta Rudnik - s. 014

KLASA III - p. Anna Chróścicka - s. 104

KLASA IV - p. Katarzyna Sadurska - stołówka

KLASA V - p. Rafał Radzki - s. 101

KLASA VI - p. Joanna Michalczyk - p. 103, godz. 16.30

KLASA VII - p. Małgorzata Kur - s. 105

KLASA VIII Anna Gietka - s. 106

• Wykaz podręczników do religii 2024/25

• Podręczniki do religii rodzice dzieci uczęszczających na religię zakupują we własnym zakresie:

Klasa I - "W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego"

A. Frączak, ks. R. Szewczyk, M. Korzeniewski, ks. Jan Staruchowicz

Wyd. Katechetyczne, Warszawa

Klasa II - "To jest mój Syn Umiłowany"

A. Frączak, ks. R. Szewczyk, M. Korzeniewski, M. Przelaskowski

Wyd. Katechetyczne, Warszawa

Klasa III - "Kto spożywa moje ciało, na życie"

A. Frączak, ks. R. Szewczyk

Wyd. Katechetyczne, Warszawa

Klasa IV - "Trwajcie w miłości mojej!"

ks. R. Szewczyk, A. Frączak, M. Przelaskowski, A. Splewińska

Wyd. Katechetyczne, Warszawa

Klasa V - "Bóg nas szuka"

ks. M. Czyżewski, ks. M. Polny, D. Kornacka, M. Małek, s. Martyna Ujazdowska

Wyd. Katechetyczne, Warszawa

Klasa VI - "Jezus nas zbawia"

ks. M. Czyżewski, ks. M. Polny, M. Małek, D. Kornacka

Wyd. Katechetyczne, Warszawa

Klasa VII - "Kościół wskazuje nam drogę"

ks. M. Czyżewski, ks. M. Polny, M. Małek, D. Kornacka

Wyd. Katechetyczne, Warszawa

Klasa VIII - "Duch Święty nas uświęca"

ks. M. Polny, A. Rayzacher-Majewska, D.  Kornacka, ks. K. Prus, M. Prus

• Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

• 21 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2023/2024. Akademię rozpoczęła klasa 8 SP, tańcząc poloneza i żegnając się ze społecznością szkolną. Zuzanna Karyś otrzymała od Pani Burmistrz Beaty Skulimowskiej nagrodę dla najlepszej absolwentki. Następnie wszyscy uczniowie, którzy w tym roku odnieśli największe sukcesy odebrali świadectwa z wyróżnieniem, nagrody oraz dyplomy. Naszym wychowankom gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów oraz udanych wakacji!

• ul. Marii Konopnickiej 12, 05-240 Mokra Wieś
        05-240 Mokra Wieś