• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

• 20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

20.09. kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańcach przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

• ,,Międzynarodowy Dzień Kropki"

• ,,Międzynarodowy Dzień Kropki" obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

Wychowankowie  w naszym przedszkolu świętowanie rozpoczęli od zapoznania się z Vashti. Dzieci wysłuchały jej historii, a także obejrzały krótki film o tytułowej "Kropce".

Kolejnym punktem tego dnia było uczestnictwo w wielu zabawach z kropką - przedszkolaki rysowały swoje "dzieła", a także wykonały piękne plakaty za pomocą balonów i farb plakatowych. Wszystkie prace zostały umieszczone na tablicach przy wejściu do sal.

• Wycieczka do Hulakula w Warszawie

• 15 września 2022r. uczniowie klas I - VIII SP wybrali się na wycieczkę do rozrywkowego centrum w stolicy, czyli Hulakula w Warszawie. Główne cele wycieczki to integracja dzieci i młodzieży oraz propagowanie aktywnych form spędzania czasu. Nasi wychowankowie ze starszych klas doskonale bawili się na kręglach, a młodsze dzieci spędziły czas na placu zabaw. Tego dnia nikt nie narzekał na nudę! W drodze powrotnej grupa wybrała się na wspólny posiłek. Jesteśmy przekonani, że wspólnie spędzony czas stał się okazją do zacieśniania relacji koleżeńskich.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Społeczność szkolna wzięła udział w Mszy Św., którą odprawił Ks. Waldemar Sierpiński. Po wspólnej modlitwie minutą ciszy uczczono pamięć o bohaterach walczących w czasie II wojny światowej, która wybuchła 83 lata temu. Następnie Pani Dyrektor Marta Donoch powitała uczniów, rodziców i pracowników szkoły. W szczególny sposób przyjęto do grona społeczności szkolnej pierwszoklasistów, którzy dziś przekroczyli progi naszej szkoły. Tradycyjnie młodzież z najstarszych klas Szkoły Podstawowej zaopiekowała się najmłodszymi koleżankami i kolegami. Pani Dyrektor Marta Donoch w swym przemówieniu podkreślała, cytując słowa Henryka Sienkiewicza, że to nie sama rzeczywistość, ale serce, z jakim ku niej przystępujemy, nadaje rzeczom kształt i kolory. Mamy nadzieję, że nowy rok będzie obfitował w sukcesy naszych wychowanków i radosne przeżycia.