• Dzień Bezpiecznego Internetu

• Wychowawcy i uczniowie, jak co roku, włączają się w inicjtywy w ramach Dnia Bezpieczengo Internetu.

Uczniowie klasy IV zebrali wspólnie materiały i informacje, które wykorzystali do stworzenia prezentacji multimedialnej wykorzystanej w czasie zajęć z wychowawcą. Dodatkowo podczas lekcji dzieci rozwiązywały quiz na platformie eduelo.pl i odgrywały scenki, dzięki którym poznawały zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli natomiast w warsztatach online "Bądź bezpieczny w Internecie".

Tematem warsztatu były kwestie związane z bezpieczeństwem w sieci. Został wspomniany Dzień Bezpiecznego Internetu(DBI),który obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku.Spotkanie odniosło się do tych obszarów, które bezpośrednio dotykają najmłodszych użytkowników sieci, poruszając m.in.kwestię ochrony danych osobowych, netykiety,a także udostępniania danych. Na lekcjach z komputerem dzieci tworzyły własne avatary,jako bezpieczniejsza forma prezentowania siebie niż zamieszczanie swoich zdjęć w Internecie.

W czasie zajęć wychowankowie przedszkola poznali pozytywne zastosowanie nowoczesnych technologii jak również potencjalne zagrożenia czyhające w sieci.

Uczniowie klasy VII z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu zapoznali się z prezentacją dotyczącą jak bezpiecznie korzystać z internetu oraz przygotowali wspólnie gazetkę w bibliotece szkolnej. ​​​​​​​

• BAL KARNAWAŁOWY

• Co to był za bal... 9 lutego w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowany został bal dla uczniów klas 1-3 oraz 4-8. W trakcie zabawy rozdane zostały kartki walentynkowe, które przez cały miniony tydzień zbierane były do "Pudełeczka Dobrych Uczuć". Nie zabrakło ciekawych strojów karnawałowych. Niektórych nie mogliśmy poznać. Uczniowie wspaniałe się bawili w rytmach muzyki i na pewno szybko nie zapomną tego dnia...

• PROGRAM EDUKACYJNY “KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY”

• Uczniowie naszej szkoły wraz z wychowankami przedszkola uczestniczyli w programie edukacyjnym “Kubusiowi Przyjaciele Natury”. W ramach projektu odbywały się zajęcia, dzięki którym dzieci wprowadzane były w piękny i fascynujący świat przyrody. Dzieci dowiedziały się jak chronić otaczające nas środowisko, w jaki sposób szanować rośliny i zwierzęta. Uczestnicy projektu byli zachęcani do aktywnego spędzania czasu, zarówno na świeżym powietrzu, jak i w domu. Wychowawcy  promowali wśród dzieci zdrowe odżywianie.  Dzieci dowiedziały się jak zbudowana jest piramida zdrowego żywienia. W ramach akcji przyrządziliśmy zdrowe śniadanie, świeżo wyciskane soki oraz pyszne ciasto marchewkowe.  Dowiedzieliśmy się też jak dbać o naszą planetę i jak prawidłowo segregować odpady.