• Piknik ekologiczny

• Co roku jesienią w naszej szkole na przedmiotach przyrodniczych poruszane są zagadnienia związane z ekologią. Uczniowie biorą też udział w organizowanych przez nauczycieli tych przedmiotów konkursach, których głównym celem jest zwrócenie uwagi na potrzebę zadbania o środowisko, w które tak bardzo ingerujemy, choć nie zawsze z pozytywnym skutkiem. Nie inaczej było w tym roku. Jednak dopełnieniem naszych rozważań był niezwykły piknik ekologiczny, który miał miejsce 28 października. Warsztaty sadzenia roślin oczyszczających powietrze, warsztaty tworzenia kompozycji roślinnych w słoikach, ozdabianie ekologicznych toreb, ekologiczne koło fortuny z nagrodami, dmuchańce, zabawy sportowe oraz inne animacje takie jak kolorowe warkoczyki, malowanie buziek, popcorn, grill i wata cukrowa - to wszystko czekało na uczestników ekologicznego pikniku. Podczas wydarzenia wręczono nagrody dla laureatów szkolnego konkursu  ekologicznego „Działania człowieka chroniące środowisko”.

LAUREACI KONKURSU:

Kategoria PRZEDSZKOLE: Klaudia Laskowska, Estera Strzoda, Zofia Kaska.

Kategoria KLASY I-IV: Wikotria Wilczyńska, Nadia Śmietańska, Damian Woźniecki.

Kategoria KLASY V-VIII: Szymon Łokietek, Marika Tenderenda, Zuzanna Karyś.

WYRÓŻNIENIA:

Kategoria PRZEDSZKOLE: Kacper Stańczak, Paweł Milczarek.

Kategoria KLASY I-IV: Mikołaj Karyś, Liliana Białek.

Kategoria KLASY V-VIII: Anna Świętochowska, Andrzej Strzoda.

Na organizację pikniku Gmina Tłuszcz pozyskała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Dziękujemy Burmistrzowi Tłuszcza za zabezpieczenie środków w budżecie gminy oraz Pani Beacie Góreckiej za wsparcie w ramach współpracy przy tym wydarzeniu. Dziękujemy również firmie Easylingua za zorganizowanie atrakcji.

• Teatr w szkole

• W październikowy poranek najmłodsi uczniowie naszej szkoły wybrali się na przedstawienie teatralne. Dzięki niemu przypomnieli sobie jak dbać o swoje zdrowie. Była to ważna lekcja, która z pewnością okaże się praktyczną dawką informacji przed sezonem jesienno-zimowym.

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

• 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów. Święto to obchodzone jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej, pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, które zajęło się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

W naszej szkole uroczystości związane z Dniem Nauczyciela, bo tak brzmi potoczna nazwa tego święta, miały miejsce 12 października. Społeczność szkolna wzięła udział w uroczystej akademii, w czasie której poznaliśmy sekrety życia szkolnego. Dzieci składały piękne życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły, dziękując za trud, serce i uśmiech. Uroczystość uświetnił jak zawsze występ szkolnego chóru.