• Lekcja obywatelska - wizyta w Urzędzie Miejskim

     • 13 czerwca ósmoklasiści wzięli udział w bardzo praktycznej lekcji. Wybrali się bowiem z wizytą do Urzędu Miejskiego w Tłuszczu, gdzie ich przewodnikiem był Burmistrz Tłuszcza Pan Paweł Marcin Bednarczyk, który stwierdził, że nie ma lepszego sposobu na pobudzenie w młodych ludziach zaangażowania w sprawy lokalne. Ponadto w przystępny sposób nasi wychowankowie zapoznali się z informacjami na temat wiedzy obywatelskiej. Dzięki tej wizycie załatwienie spraw w urzędzie i skierowanie się do odpowiedniego wydziału, nie będzie już problemem dla naszej młodzieży.

      W czasie wizyty uczennice klasy VIII SP podziękowały Burmistrzowi Tłuszcza za poświęcony czas i cenną lekcję, a także zaprosiły Pana Pawła Marcina Bednarczyka na uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie ósmoklasistów.

     • DZIEŃ RODZINY

     • W naszej szkole od zawsze dzieje się dużo... Dziś jednak chyba nawet nie spodziewaliśmy się, że Dzień Rodziny spędzimy tak aktywnie i tak radośnie. Wspaniałym występem dzieci powitały swych rodziców i przybyłych gości. Grupy przedszkole z zerówką wykazały się umiejętnościami wokalnymi. Klasa I zaprezentowała piękny układ taneczny do piosenki "Cudownych rodziców mam". Klasa IV przygotowała muzyczną historię rodziny, w czasie której bawiliśmy się niemalże do łez. Uczniowie z klas II i III w swym występie przypomnieli, że najważniejsza jest rodzina, bo z bliskimi osobami u boku możemy osiągnąć o wiele więcej niż w pojedynkę. Uczniowie z klas V i VI zadedykowali swym rodzicom piękne piosenki. Były chwile wzruszenia, refleksji, a także śmiechu. Całą uroczystość uświetnił występ chóru. To jednak nie było wszystko. Na dzieci i rodziców czekały kolejne atrakcje... Pokazy strażackie, warsztaty chemiczne, zawody sportowe, filipińskie sztuki walki na gąbki, malowanie buzi, studio tatuażu czy doczepianie warkoczyków to tylko przykłady atrakcji, w których mogliśmy wziąć udział. Na zmęczonych zabawą na świeżym powietrzu czekał słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice, piekąc przepyszne ciasta. Jak widać w czasie Dnia Rodziny harmonogram był wypełniony po brzegi. Jednak nie zabrakło nam czasu na zmierzenie się z ważnym zadaniem. Była dziś z nami OLIWIA - wyjątkowa dziewczynka. Jest to pięcioletnia księżniczka, która od urodzenia walczy z ciężką chorobą, a my dziś dołożyliśmy cegiełkę, dzięki której mamy nadzieję, uda jej pokonać przeciwności losu. W czasie dzisiejszej zbiórki udało się dzięki społeczności szkolnej zebrać 2040zł. Bardzo dziękujemy i zachęcamy do zajrzenia na profil Oliwii na Facebooku. Takie dni, w którym cała społeczność szkolna spędza czas wspólnie, bardzo nas cieszą i sprawiają, że nabieramy energii do kolejnych działań. Rodzina daje moc!

     • Gala finałowa III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

     • Jest jeden taki magiczny dzień w roku, w którym nasza Szkoła w Mokrej Wsi zmienia się niemalże w galerię sztuki, a prace podziwiają goście z całej Polski. Dziś właśnie miała miejsce uroczysta gala finałowa, kończąca III edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego im. Władysława Podkowińskiego. Było pięknie i uroczyście, co oczywiście można podziwiać, oglądając galerię zdjęć. Jeszcze raz gratulujemy laureatom i dziękujemy Gościom za przybycie w progi Podkowińskiego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z gali finałowej. Nasz Konkurs w tym roku uzyskał patronat honorowy Burmistrza Tłuszcza i Muzeum Narodowego w Poznaniu. Do współorganizacji przyłączyły się następujące instytucje i organizacje: Powiat Wołomiński, Mazowiecki Instytut Kultury, Pałac w Chrzęsnem, Muzeum im.Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie, Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Tłuszczu, Fundacja Ogarnij Emocje z Wołomina.Patronat medialny sprawowało Radio Fama Wołomin. Dziękujemy! Wszystkie nagrody w kategorii klas I-III ufundowane zostały przez Powiat Wołomiński reprezentowany przez Adama Lubiaka-Starostę Wołomińskiego. Nagrody za I i II miejsce w kategoriach klas IV-VI i VII-VIII oraz statuetki dla zdobywców 1,2,3 miejsca w każdej kategorii zostały ufundowane przez Rodziców Zespołu Szkół w Mokrej Wsi. Nagrody za III miejsca w kategoriach klas IV-VI i VII-VII oraz jedno wyróżnienie zostały ufundowane przez Burmistrza Tłuszcza pana Pawła Bednarczyka. Zostały również przyznane trzy nagrody specjalne ufundowane przez Mazowiecki Instytut Kultury, jedna nagroda specjalna ufundowana przez Dyrektora Pałacu w Chrzęsnem oraz dwie  nagrody specjalne ufundowane przez wiceprzewodniczące Rady Miejskiej Katarzynę Sadurską oraz Urszulę Pankowską i nagroda specjalna ufundowana przez radnego Rady Miejskiej w Tłuszczu pana Włodzimierza Fydryszka. Uczestnicy uzyskali również wyróżnienia ufundowane przez Księgarnię Tuliszków,  Zakład Produkcyjno Usługowo Handlowy Barbara Owczarska, Przedsiębiorstwo Hurt-Detal Artykuły Spożywczo Rolne Anna Siekerko oraz Centrum Kultury Sportu i Rekreacji  w Tłuszczu. Wszystkie nagrody uzyskały piękną okolicznościową oprawę w postaci torebek z logo konkursu dzięki firmie „Smak” Katarzyna Marszał. Uroczystość uświetnil okazjonalny tort przygotowany przez Cukiernię Paczek w Tłuszczu oraz słodki poczęstunek zorganizowany przez Rodziców Uczniów i Przedszkolaków Zespołu Szkół im.W.Podkowińskiego w Mokrej Wsi. Organizację Konkursu zapewnił zaangażowany Komitet Organizacyjny w składzie: Agnieszka  Kadaj, Joanna Woźniecka, Joanna Michalczyk, Katarzyna Sadurska, Paulina Kaska, Łukasz Kaska, Anna Chróścicka oraz zespół niezawodnych pracowników zespołu szkół,  m.in. Monika Kalinowska (dekoracja), Małgorzata Kur, Rafał Radzki, Małgorzata Białek, Marta Wysocka, Anna Szczypka, Anna Han, Hanna Młynarska, Edyta Saks, Urszula Piotrowska, Dariusz Pawełas,Dorota Balcerak, Katarzyna Getka, Agnieszka Zaręba. . 

   • Kontakty

    • Zespół Szkół im. Władysława Podkowińskiego w Mokrej Wsi: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi, Przedszkole Samorządowe w Mokrej Wsi
    • (29)591-00-17
    • ul. Marii Konopnickiej 12, 05-240 Mokra Wieś
     05-240 Mokra Wieś
     Poland
    • Sebastian Kępka
     e-mail: iod.tluszcz@edukompetencje.pl
  • Galeria zdjęć

    brak danych