• Wycieczka klas 5-8 SP

• 4 października uczniowie klas 5-8 SP wybrali się na edukacyjną wycieczkę do Wołomina. Na początku nasi wychowankowie dotarli na sztukę teatralną "Serce z Internetu" w wykonaniu Poznańskiego Teatru Aktora. Był to spektakl o nawiązywaniu znajomości za pośrednictwem sieci. Uświadomił młodzieży jak łatwo można pogrążyć się w fikcji wirtualnej rzeczywistości i zostać pozbawionym realnej oceny poznanych ludzi, narażając się tym na niebezpieczeństwo. Następnie grupa z naszej szkoły miała czas, aby zintegorwać się podczas wspólnej zabawy na placu zabaw, który znajduje się nieopodal Muzeum Zofii i Wacława Nałkowskich, gdzie również dotarliśmy. Nasi wychowankowie wzięli udział w lekcji muzealnej, podczas której poznali wiele nowych informacji na temat rodziny Nałkowskich oraz Wołomina. Ponadto młodzież przypomniała sobie zasady obowiązujące w muzeach. Jesienny dzień stał się zatem okazją do pogłębiania wiedzy i zacieśniania relacji między rówieśnikami.

• ul. Marii Konopnickiej 12, 05-240 Mokra Wieś
          05-240 Mokra Wieś