• SZKOLNA CUKIERNIA

     • W poniedziałek 4 marca dzieci będą miały możliwość zakupu słodkich wypieków.

      Środki pozyskane w ramach tej akcji będą przekazane na Radę Rodziców.

      Zapraszamy!

     • Warsztaty cukiernicze "MNIEJ CUKRU"

     • 28 lutego nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w bardzo ciekawych warsztatach "MNIEJ CUKRU". Poprowadziła je Aleksandra Bielska - finalistka IV edycji programu “Bake Off – Ale Ciacho” i jednocześnie coach cukierniczy, który pomaga dzieciom i młodzieży zdrowo jeść bez rezygnacji ze słodkości. Na warsztatach uczniowie z klas I - V mieli okazję odkryć fascynujący świat zdrowego cukiernictwa. W czasie zajęć uczestnicy analizowali ich obecne nawyki żywieniowe i rozmawiali na temat zdrowego odżywiania oraz stopniowych zmian, które mogą wprowadzić w swojej diecie. Ile cukru zawierają żelki? Czy dzieci mogą pić kolorowe napoje? Czy warto czytać informacje o składzie na opakowaniach produktów? Na takie i inne pytania nasi wychowankowie poznawali dziś odpowiedzi. Wszyscy wspólnie piekli również ciasteczka w zdrowszej wersji. Mamy nadzieję, że takie warsztaty żywieniowe korzystnie wpłyną na postawę dzieci i młodzieży.

     • Równowaga między online a offline

     • Równowaga między czasem online i offline oznacza, że czas spędzany w sieci nie może zastąpić różnorodnych aktywności offline.

      Dziś młodzież z klasy VII i VIII brała udział w aktywnym webinarze. Dowiedzieli się:

      Jaki wpływ mają social media i internet na mózg nastolatka?

      Co to jest problematyczne użytkowanie internetu?

      I jakie są zagrożenia z nim związane.

      Przede wszystkim zostali poinformowani, gdzie szukać pomocy, gdy zauważą zagrożenie w sieci.

      Poniżej został zamieszczony film z Kampanii Tramwaje Warszawskie.

       

     • WARSZTATY Z PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

     • W dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy aktywnie w warsztatach dotyczących pierwszej pomocy przedmedycznej.

      Nasi instruktorzy,to strażacy i ratownicy.Wśród nich też nasi byli uczniowie.

      Skutecznie przekazywali wiedzę, dzielili się przykładami z życia, pomagali w przełamaniu lęku przed udzielaniem pierwszej pomocy oraz budowali otwartą i serdeczną atmosferę sprzyjającą nauce.

      Swoją obecnością zaszczycił nas również Burmistrz Tłuszcza Pan Paweł Marcin Bednarczyk, który również aktywnie uczestniczył  warszatatch.

      Specjalne podziękowania za prowadzenie zajęć kierujemy do służb: Ochotniczej Straży Pożarnej w Chrzęsnem oraz Ratownikowi Medycznemu Panu Adamowi Stańczakowi.

      Dziękuję imiennie Strażakom,którzy odpowiedzieli na moją prośbę i nas przeszkolili: Marcin Budek, Marek Piekut, Mateusz Rasiński, Michał Mróz, Jarosław Suchcicki.

      Dzieci były zachwycone. Obiecujemy,że takie warsztaty będziemy powtarzać, aby nasze dzieci poczuły się pewnie i bezpiecznie.

       

      Koordynator akcji:Katarzyna Sadurska

     • Tydzień Bezpiecznego Internetu

     • W tym tygodniu obchodziliśmy Tydzień Bezpiecznego Internetu.Każdego dnia cała szkoła brała udział w webinarach dostosowanych do wieku dzieci.Przedszkolaki dowiedziały się, że z Internetem świat jest bliski.Głównie jednak dowiedziały się jak spędzać czas poza siecią.Nauczyły się nowego tańca i poznały nową piosenkę.

      W klasach 1-3 dzieci poznały Sieciaki i pięć zasad bezpieczeństwa! Starsze klasy zapoznały się z zagadnieniem:Sok pomarańczowy i dezinformacja.Co mają ze sobą wspólnego?

      Dzieci biorą udział również w konkursie Bezpieczny Internet.Nabór prac trwa.Wyniki konkursu w przyszłym tygodniu.

     • Uczniowie Zespołu Szkół w Mokrej Wsi zapraszają do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu im. Władysława Podkowińskiego

     • "Czy jest jeszcze gdzieś

      Prawdziwa ta wieś

      Zielona, pachnąca lnem?

      Z polami wśród łąk,

      Z garnkami, co schną

      Na płotach do góry dnem?

      Z chatami wśród pól

      I z mlekiem na stół,

      Z żelazkiem, co duszę ma?

      Niech każdy jedzie

      Tam, gdzie chce,

      A ja swoje ścieżki znam!"

      Słowa piosenki Urszuli Sipińskiej pt. "Chcę wyjechać na wieś" towarzyszą nam od początku prac nad IV edycją Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego im. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego im. Władysława Podkowińskiego.

      Dziś do udziału w naszym konkursie zapraszają uczniowie Zespołu Szkół im. Władysława Podkowińskiego w Mokrej Wsi!

     • TYDZIEŃ PATRONA - PODSUMOWANIE

     • 14 lutego 2024r. rozpoczęliśmy w naszej Szkole Tydzień Patrona. W tym miesiącu mogliśmy wspominać 158 rocznicę urodzin Władysława Podkowińskiego.

      Nasze działania rozpoczęliśmy od uroczystej inauguracji IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego im. Władysława Podkowińskiego. Ponadto cała społeczność szkolna została tego dnia zapoznana z prezentacją, dzięki której przypomniane zostały najważniejsze informacje na temat życia i twórczości słynnego impresjonisty. 

      Drugiego dnia uczniowie sprawdzali swą wiedzę w quizie dotyczącym Władysława Podkowińskiego. Mogli również zapoznać się z publikacjami dotyczącymi Patrona Zespołu Szkół w Mokrej Wsi. 

      Kolejnego dnia od rana wszyscy podziwiali wystawę przepięknych makiet wykonanych przez naszych wychowanków. Wiejskie chaty i podwórka, najdrobniejsze detale i ciekawe wykonanie zwracały uwagę oglądających. 

      Nawiązując do tematu tegorocznej edycji, szkolny chór wprowadził nas czwartego dnia w swojski klimat. Wspólnie śpiewaliśmy piosenkę Urszuli Sipińskiej pt. "Chcę wyjechać na wieś". Tego dnia miało miejsce rozstrzygnięcie szkolnych konkursów, w ramach których uczniowie pisali opowiadania pt. "Mój dzień z Patronem" i przygotowywali makiety pt. "Wiejska architektura".

      Ostatniego dnia uczniowie tworzyli wielobarwne prace plastyczne. Tworzyli "Tort dla Patrona". Wykorzystali feerię barw, aby tak jak słynny malarz bawić się kolorami.

      Wszystkie inicjatywy podjęte w ramach Tygodnia Patrona miały przyczynić się do przybliżenia sylwetki słynnego impresjonisty i promocji IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego im. Władysława Podkowińskiego.

     • TYDZIEŃ PATRONA - DZIEŃ V

     • 20 lutego był piątym i zarazem ostatnim dniem pełnym atrakcji organizowanych w ramach Tygodnia Patrona. Z racji tego, że w 4 lutego przypada 158 rocznica urodzina Władysława Podkowińskiego, nasi ucznowie wykonywali prace plastyczne "Tort dla Patrona". Nie mogło być inaczej. Mając malarza za Patrona, musieliśmy spędzić czas na kreatywnej pracy. Wszyscy eksperymentowali z kolorami i technikami. Dzieci mogły poczuć się jak słynny malarz. Wykonane przez naszych wychowanków prace można podziwiać na szkolnej wystawie.

     • TYDZIEŃ PATRONA - DZIEŃ IV

     • Kolejny dzień w ramach Tygodnia Patrona rozpoczęliśmy śpiewająco :) Chór wprowadził nas w nastrój swojskich klimatów. Następnie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie szkolnych konkursów, które nawiązywały do IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego im. Władysława Podkowińskiego.

      Uczniowie wzięli udział w konkursie literackim. Ich zadaniem było napisanie opowiadania pt. "Mój dzień z Patronem". Nasi wychowankowie wykazali się znajomością życia i twórczości Władysława Podkowińskiego. Ponadto doskonalili swe umiejętności pisarskie. Laueratami zostali: Igor Hołowicz (kl.IV), Szymon Perkowski (kl. V), Tatiana Piotrowska (kl. VII) i Zuzanna Karyś (kl. VIII). Społeczność miała okazję wysłuchać czytanych przez twórców opowiadań, które okazały się bardzo interesujące.

      Kolejna grupa uczniów wzięła udział w konkursie "Wiejska architektura". Przygotowane zostały przepiękne makiety z zabudowaniami wiejskimi. Nasi wychowankowie zadbali o najdrobniejsze szczegóły - koronki w oknach chat czy elementy wiejskiego podwórka. Prace te można podziwiać na wystawie szkolnej. Laureatami zostali: Ania Świętochowska (kl. V), Filip Balcerak (kl.VII) i Szymon Łokietek (kl.VII).

      Na zakończenie cała społeczność szkolna zaśpiewała wspólnie piosenkę Urszuli Sipińskiej "Chcę wyjechać na wieś".

     • TYDZIEŃ PATRONA - DZIEŃ III

     • Trzeciego dnia Tygodnia Patrona dla społeczności szkolnej przygotowana została niespodzianka. Od rana wszyscy mogli podziwiać wystawę makiet i wiejskich budynków. Wszystkie prace zostały wykonane przez naszych uczniów, którzy wzięli udział w I edycji konkursu "Architektura wiejska". Urokliwe chaty, przepięknie dobrane detale takie jak koronki w oknach czy elementy wiejskiego podwórka zwracały uwagę podziwiających. Trzeba przyznać, że nasi uczniowie wykazali się niezwykłymi umiejętnościami i wyobraźnią. 

     • TYDZIEŃ PATRONA - DZIEŃ II

     • Inauguracją IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego im. Władysława Podkowińskiego rozpoczęliśmy w naszej szkole TYDZIEŃ PATRONA SZKOŁY! Pierwszego dnia uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie najważniejsze informacje na temat słynnego malarza. Drugiego dnia zaś nasi wychowankowie zmagali się z quizem. Sprawdzali swą wiedzę na temat życia i twórczości wielkiego impresjonisty. W bibliotece uczniowie mogli też zajrzeć do książek, w których jest wiele ciekawostek na temat Podkowińskiego. Quiz okazał się wielką atrakcją dla uczniów.

     • TYDZIEŃ PATRONA SZKOŁY - DZIEŃ I

     • W lutym tradycyjnie obchodzimy Dzień Patrona Szkoły. W tym roku postanowiliśmy ten czas spędzić w sposób wyjątkowy. Zaplanowaliśmy szereg inicjatyw, które wpisują się w TYDZIEŃ PATRONA SZKOŁY. Ich celem jest przypomnienie uczniom sylwetki Władysława Podkowińskiego i promocja IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu im. Władysława Podkowińskiego.

      Pierwszego dnia społeczność szkolna spotkała się wspólnie w dużej sali, gdzie Pani Agnieszka Kadaj przybliżyła wszystkim zebranym sylwetkę i twórczość naszego Patrona Szkoły Władysława Podkowińskiego. 

      Na ten dzień zaplanowano również kolejne ważne wydarzenie - uroczystą inaugurację IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego im. Władysława Podkowińskiego i ogłoszenie tematu tegorocznej edycji. Mamy nadzieję, że cała społeczność szkolna chętnie włączy się w tę inicjatywę. Namawiać do tego nie musimy! Na uczestników konkursu czekają jak co roku cenne nagrody!

     • Walentynki. Poczta walentynkowa

     • Co roku uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie biorą udział w poczcie walentynkowej. Tak też było tym razem. Wszyscy z utęsknieniem czekali na moment uroczystego rozdania kartek dla sympatii. Jest to miła chwila, podczas której można przekonać się jak bardzo jest się lubianym. Cieszymy się, że nasi wychowankowie tak chętnie wyrażają swoje pozytywne uczucia i potrafią komplementować drugą osobę, dostrzegając jej zalety.

     • Walentynki w 5 SP

     • 14 lutego...Nikomu nie trzeba przypominać, jakie święto obchodzimy tego dnia. I choć to zima, to nikt nie odczuwa wtedy chłodu. W klasie V SP rodzice zorganizowali kilka atrakcji. Uczniowie wzięli udział w grze, dzięki której przypomnieli sobie przysłowa o tematyce miłosnej. Próbowali połączyć rozdzielone części serc, na których zapisano frazeologizmy. Później wszyscy zmagali się z pytaniami w quizie walentynkowym. Osłodą tego dnia były lizaki z zabawnym motywem i paczuszki ze słodkościami. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w życie klasy :)

      W całej szkole obchodzono Walentynki.Ci najmłodsi wraz z Panią Dyrektor i nauczycielami zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.

      Dziś obchodziliśmy WALENTYNKI❤️

      Kl.II Obejrzała krótki film  o walentynkach😊Dzieciaki grały we wróżbę walentynkową "serca łącza się w pary".Następnie zagrali w quiz wiedzy o WALENTYNKACH i wątkach dot miłości z kultowych bajek z dużego ekranu. Nie zabrakło też pytań walentynkowych z wiedzy polonistycznej i matematycznej .....Ale dla Naszych dzieci wszystko było oczywiste i nie miały kłopotu z żadnym pytaniem👏👏👏Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie i drobne słodkości dla uczniów.

     • Lekcja obywatelska

     • Uczniowie klasy 7 i 8 mieli okazję zadać pytania Burmistrzowi Tłuszcza Panu Pawłowi Bednarczykowi podczas „Lekcji z Burmistrzem”, która służy poznawaniu lokalnego samorządu. Porozmawiali o zbliżających się wyborach, o planach i nowych projektach, które będą realizowane w naszej gminie. Uczniów ciekawiła procedura pozyskiwania środków na realizowane przez gminę zadania. Nie zabrakło także wniosków składanych przez młodych mieszkańców gminy.

     • Pasowanie na czytelnika

     • 6 lutego 2024r. uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani na czytelników. Zapoznano ich z regulaminem wypożyczania książek. Przypomniano, jak należy zachowywać się w bibliotece. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły chętnie rozwiązywali zagadki dotyczące znanych im bajek. 

      Uczniowie złożyli uroczyście przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Zobowiązali się do korzystania z mądrości zawartej w różnych publikacjach i sumiennego wypełniania obowiązków czytelnika.

      Na zakończenie wszyscy otrzymali wyprawki czytelnicze, w których można było znaleźć książkę "Wnuczka Antykwariusza", dyplom, zakładkę i słodki upominek.

      Wszystkim pierwszakom życzymy, aby pasja czytania nigdy w nich nie wygasła. 

       

   • Kontakty

    • Zespół Szkół im. Władysława Podkowińskiego w Mokrej Wsi: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi, Przedszkole Samorządowe w Mokrej Wsi
    • (29)591-00-17
    • ul. Marii Konopnickiej 12, 05-240 Mokra Wieś
     05-240 Mokra Wieś
     Poland
    • Sebastian Kępka
     e-mail: iod.tluszcz@edukompetencje.pl
  • Galeria zdjęć

    brak danych