• 11 Listopada Święto Niepodległości

     • 11 listopada obchodzimy w Polsce święto państwowe, które upamiętnia odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Wtedy to, po 123 latach zaborów, Rzeczpospolita Polska stała się ponownie państwem suwerennym.

      Po zakończeniu I wojny światowej, Polska wróciła na mapę Europy. 11 listopada Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową oraz naczelne dowództwo wojsk polskich. Chcąc upamiętnić ten dzień, już w  1937 r. sejm polski przyjął ustawę o ustanowieniu 11 listopada Świętem Niepodległości. Podczas II wojny światowej obchody Dnia Niepodległości były zakazane. Po wojnie święto zostało oficjalnie zniesione przez komunistów. Dopiero w 1989 r. 11 listopada ogłoszono ponownie Świętem Niepodległości.

      Uczniowie naszej Szkoły przygotowali piękną uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Nasi wychowankowie z klasy VIII i VI SP przypomnieli dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego wieloma zrywami patriotycznymi oraz codzienną walką o wyzwolenie, aż do dnia gdy po 123 latach odzyskaliśmy niepodległość. Prezentowane treści przeplatane były pieśniami wykonywanymi przez szkolny chór, co z pewnością przyczyniło się do głębszej refleksji nad tym wyjątkowym dla każdego Polaka świętem.

       

      Uczniowie klas 1-3 odśpiewali hymn

      W dniu 11 listopada 2022 roku nasi uczniowie dumnie reprezentowali naszą szkołę podczas uroczystości upamiętniającej ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI.

      Grupa "Skrzaty"- "Katechizm polskiego dziecka" Władysława Bełzy

      Grupa "Skrzaty" w utworze "Nasza Polska"

      Grupa "Skrzaty"

      Wielkie Święto w wykonaniu "Truskaweczek"

      Oddział przedszkolny "Jagódki"

     • KONKURS BIBLIOTECZNY - ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI

     • W zorganizowanym w bibliotece szkolnej konkursie plastycznym "Ulubiona postać z bajki" zostali nagrodzeni wszyscy uczniowie, którzy wzięli w nim udział.

      W kategorii klas I-III przyznano nagrody: 

      I miejsce - Wiktoria Wilczyńska i Miłosz Skwara;

      II miejsce - Barbara Klemba i Damian Woźniecki;

      III miejsce - Natalia Karyś i Nadia Śmietańska.

      W kategorii klas IV - VIII nagrodzeni zostali:

      I miejsce - Łucja Tyczyńska i Julia Radzka;

      II miejsce - Ania Świętochowska i Tatiana Piotrowska;

      III miejsce - Paweł Marszał i Szymon Dziuba.

      Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursie. Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

     • Jesień w grupie Skrzaty

     • Skrzaty jesienią bardzo aktywnie i pracowicie spędzały czas w przedszkolu. W ostatnich miesiącach dzieci przygotowywały się do udziału w licznych uroczystościach wśród ktorych najważniejsze to:  Dzień Edukacji Narodowej, pasowanie na przedszkolaka i uroczyste nadanie imion grupom przedszkolnym. Podczas występów dzieci prezentowały swoje zdolności taneczne, wokalne i recytatorskie przed społecznością szkolną, zaproszonymi gośćmi i swoimi rodzicami. Oprócz wymienionych Skrzaty obchodziły: dzień kropki, dzień jabłka, dzień roweru, dzień dyni. Odwiedziły bibliotekę publiczną w Mokrej Wsi a tam poznały zawód bibliotekarza i z uwagą słuchały bajki. W ramach akcji "Szkoła Pamięta" dzieci wybrały się na wycieczkę do pobliskiej kapliczki i tam upamiętniły ważne postacie i wydarzenia historyczne związane z naszym regionem.

      Z niecierpliwością czekamy co nowego spotka Skrzaty w listopadzie...

      Wychowawcy grupy Skrzaty: Karolina Sobczak, Anna Ryszawy.

     • inf.dot.zapytania ofertowego nr 6/2022

     • Informuję, iż najkorzystniejsza oferta dla zapytania ofertowego nr 6/2022 złożona została przez firmę "ARAN" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnościa, Spółka komandytowa, ul.Serocka 39, 07 - 200 Wyszków

      /-/Marta Wysocka

     • Konkurs logopedyczny

     • W dniu 28.10.2022 zostali wyłonieni zwycięzcy konkursu logopedycznego na wykonanie urządzenia do ćwiczeń oddechowych.

      Zwycięzcy konkursu to:

      Zuzanna Stańczak - I miejsce

      Barbara Klemba - I miejsce

      Kacper Stańczak - I miejsce

      Paweł Milczarek - I miejsce

      Gratulujemy!

     • #SzkołaPamięta

     • W czasie, kiedy wspominamy naszych bliskich, pamiętamy też o tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Uczniowie poszczególnych klas z wychowawcami podjęli róznorodne inicjatywy, aby pielęgnować pamięć o najbliższych, ale także o bohaterach naszej wolności.

     • XXII DZIEŃ PAPIESKI

     • W październiku obchodziliśmy w naszej szkole XXII DZIEŃ PAPIESKI. Tegorocznym obchodom w całej Polsce przyświeca hasło "Blask Prawdy". Są to pierwsze słowa encykliki Jana Pawła II z 1993 r., które stały się jednocześnie tytułem papieskiego pisma. Dziesiąta encyklika Papieża Polaka traktuje o niektórych podstawowych problemach nauczania moralnego Kościoła. Z tej okazji uczniowie z naszej Szkoły przygotowali wyjątkowy apel, który został uświetniony pieśniami wykonanymi przez chór. Nasi wychowankowie zwrócili uwagę na piękne i aktualne słowa Jana Pawła II: "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie". 

     • Październik w grupie TRUSKAWECZKI

     • Dzieci  z grupy TRUSKAWECZKI bardzo pracowicie  spędziły czas w minionym miesiącu. Praca i nauka przeplatała się z wyśmienitą zabawą oraz przeróżnymi uroczystościami.

      Październik rozpoczęliśmy przygotowaniami do  uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej, które były połączone z uroczystością pasowania na przedszkolaka. Nowi wychowankowie przedszkola zostali oficjalnie przyjęci w grupie przedszkolaków.

      Podczas światowego dnia jabłka,  dzieci zapoznały się z wyglądem pysznego owocu jak również jego właściwościami i przeznaczeniem.  Ogromną przyjemnością była szkolna projekcja filmu „Psi patrol”. Mieliśmy również okazję prowadzić obserwacje przyrodnicze, podziwiać i zbierać dary jesieni podczas wycieczki do lasu.  Wyjście to było doskonałą okazją by przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa na drodze. Dodatkowo podczas obchodów Międzynarodowego Dzień Roweru  wychowankowie zapoznali się z wybranymi znakami drogowymi oraz zasadami bezpiecznych przejażdżek rowerowych.
      W święto dyni poznaliśmy wartości odżywcze oraz zdrowotne warzywa. Wykonaliśmy również piękne, dyniowe prace plastyczne.

      W ostatnie dni miesiąca wspominaliśmy naszych bliskich, którzy odeszli. Zapoznaliśmy się z tradycją świąt zaduszanych, a także włączyliśmy się do akcji „Szkoła pamięta”, w ramach której posprzątaliśmy teren miejscowej kapliczki i zapaliliśmy symboliczny znicz.

     • Październik w grupie Jagódki

     • Zapraszamy do obejrzenia naszych październikowych zdjęć.  Ten miesiąc zapisze się na długo w naszej pamięci! Podczas uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej, nowi wychowankowie zostali oficjalnie włączeni do grona przedszkolaków, a nasza grupa zyskała  nazwę- od teraz jesteśmy „Jagódki”!

      Podczas naszych zajęć poznaliśmy nowe litery i cyfry, zapoznaliśmy się z budową ludzkiego ciała,
      a nawet  przez chwilę wcieliliśmy się w lekarzy! Razem z przedszkolakami braliśmy udział w dniu roweru, wiemy już jak dbać o bezpieczeństwo podczas rowerowych, rodzinnych przejażdżek. Jedną
      z licznych atrakcji był trening samoobrony przeprowadzony przez pana Karola. Ostatnie dni miesiąca poświęciliśmy pamięci tych, którzy odeszli- włączyliśmy się do akcji „Szkoła pamięta” w ramach której uporządkowaliśmy teren miejscowej kapliczki wraz z przedszkolakami.

     • Relacja Radka- organizatora akcji, z przekazania darów Fundacji Pso-Ty i Koty

     • W dniu 20 października 2022 roku przekazane zostały dla Fundacji Pso-Ty i Koty dary zebrane podczas zbiórki przeprowadzonej w naszej szkole. Pan Hubert, którego zastałem w Fundacji Pso-Ty i Koty która niesie pomoc potrzebującym zwierzętom, właśnie kończył kolejne prace przy rozbudowie przytuliska.

      Moja wizyta z naszymi zebranymi w szkole smakołykami dla zwierząt była dla niego niespodzianką. Ja przekazałem jedzonko dla kotów i psów a Pan Hubert przekazał wielkie podziękowania dla naszej szkoły i wszystkich darczyńców.

      Radosław Grabowski

     • Ślubowanie pierwszoklasistów. Święto Komisji Edukacji Narodowej

     • Eliza Orzeszkowa powiedziała, że miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu. Te słowa są wciąż aktualne i jak najbardziej zasługują na przypomnienie w dniu, w którym szczególna uwaga zwrócona jest w kierunku placówek edukacyjnych. Dla naszej społeczności szkolnej 14 października, to jak co roku ważny dzień. Jest to czas, kiedy uroczyście świętujemy. A mamy ku temu kilka okazji. I tak było też w tym roku. Niezwykle uroczystą akademię rozpoczęły swym programem artystycznym dzieci z Przedszkola i Oddziału Przedszkolnego. Zostały one następnie pasowane na przedszkolaków. Następnie pierwszoklasiści, prezentując swe wszechstronne umiejętności muzyczne, taneczne i recytatorskie, udowodnili, że są gotowi wstąpić w szeregi wychowanków Zespołu Szkół w Mokrej Wsi. Pani Dyrektor Marta Donoch w uroczysty sposób dokonała pasowania pierwszoklasistów na uczniów szkoły. Samorząd uczniowski przypomniał wszystkim przybyłym gościom, że 14 października to ważny dzień również ze względu na rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Grupa uczniów z klasy IV SP przekazała życzenia z okazji Dnia Nauczyciela.

     • NARODOWE CZYTANIE W SZKOLE

     • Narodowe Czytanie to polska akcja społeczna, której celem jest propagowanie znajomości literatury polskiej. Zapoczątkowano ją już dziesięć lat temu z okazji 200-lecia Drugiej Wojny Polskiej i najazdu Napoleona na Rosję, podczas którego miał miejsce opisany w Panu Tadeuszu Adama Mickiewicza ostatni zajazd na Litwie. 

      W tym roku czytano wspólnie Ballady i romanse Adama Mickiewicza. Zostały one wydane dwieście lat temu w Wilnie. Ten zbiór poezji zapoczątkował w Polsce romantyzm. Młodzieńcze, a zarazem tak bardzo dojrzałe utwory okazały się przełomowe i na stałe wpisały się w historię literatury polskiej. Romantyzm jest istotą polskości i podsawą tożsamości naszego narodu. Jest to epoka zmagań z zaborcą, utrwalona w dziełach wszystkich polskich patriotów, uczestników tajnych stowarzyszeń i powstań, działaczy emigracyjnych, którzy na różne sposoby, walczyli o wolną i niezależną Rzeczpospolitą.

      Uczniowie z klasy VIII zorganizowali wspólne czytanie ballady romantycznego wieszcza. Ich młodsze koleżanki i młodsi koledzy z uwagą wysłuchali Świtezianki. Taka inicjatywa jest okazją do wzmocnienia poczucia wspólnoty narodowej Polaków. Ponadto w czasie wspólnej lektury kształtowane są umiejętności czytania i słuchania ze zrozumieniem.

     • MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

     • Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji uczniowie klas VII i VIII z naszej Szkoły wraz z Panią Dyrektor Martą Donoch uczestniczą w akcji czytania dzieciom z przedszkola i uczniom klas I-III. Dzieci uważnie słuchają baśni i bajek, co widać po ich aktywności i bęzbłędnych odpowiedziach dotyczących wysłuchanego utworu. Ponadto uczestnicy akcji otrzymują kolorowanki związane z czytanym dziełem. Barwne prace uczniów są  wyeksponowane w bibliotece szkolnej.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół im. Władysława Podkowińskiego w Mokrej Wsi: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi, Przedszkole Samorządowe w Mokrej Wsi
   • (29)591-00-17
   • ul. Marii Konopnickiej 12, 05-240 Mokra Wieś
    05-240 Mokra Wieś
    Poland
   • Sebastian Kępka
    e-mail: iod.tluszcz@edukompetencje.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych