Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wtedy zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci, które mogą już same czytać. Głównym celem uroczystości jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek i rozwijania swych umiejętności. Pierwszoklasiści zostali zapoznani z regulaminem biblioteki i zasadami korzystania ze szkolnych zbiorów. Po przyrzeczeniu i pasowaniu stali się pełnoprawnymi czytelnikami i wypożyczali lektury. Na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy otrzymali ciekawą pozycję do czytania.
PASOWNIE NA CZYTELNIKA
- 21
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
W lutym tradycjnie zwracamy uwagę na Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. To wyjątkowe święto ustanowione przez UNESCO w 1999 roku jest świetną okazją, aby uświadomić sobie, jak ważna jest ochrona różnorodności językowej i kulturowej. Język jest bowiem jednym z kluczowych elementów tożsamości każdego narodu. Jest nie tylko narzędziem komunikacji, lecz także nośnikiem historii, tradycji oraz kultury.
Z tej okazji zorganizowane zostały konkursy językowe dla uczniów klas I - VIII SP. Uczniowie zmagali się z różnymi zadaniami, które dostosowano do ich wieku i zainteresowań.
Uczniowie klas I - III recytowali wiersze polskich poetów. Zaprezentowali swe umiejętności i udowodnili, że poezja potrafi być fascynująca. Laureatami zostali: Jakub Wójcik, Antoni Perkowski, Julia Wójcik i Zofia Wójcik.
Uczniowie z klas IV i V rywalizowali ze sobą w konkursie, dzięki któremu przypomniane zostały archaizmy. Powstały ciekawe prace w formie plakatów, ulotek i krzyżówek. Laureatami tych zmagań zostali: Ada Piotrowska, Damian Woźniecki i Nikola Getka.
Uczestnicy konkursu adresowanego do klas VI i VII pisali wiersze o polszczyźnie. W tym konkursie zwyciężyli: Amelia Przezdziecka, Gabriela Wilczyńska, Łucja Tyczyńska i Szymon Perkowski.
Klasa VIII pisała dyktando. Były to zarazem szkolne eliminacje do Gminnego Konkursu Ortograficznego o Złote Pióro Burmistrza Tłuszcza. Najlepsi okazali się Milena Szewczak i Radosław Grabowski.
GRATULACJE!
45
Wyjazd edukacyjno-kulturalny do Białegostoku
- 47
Uczniowie klas 1-4 brali udział w spektaklu "Andersen Kosmiczny Agent" w teatrze Lalek w Białymstoku.W piwnicach teatru przewodnik opowiedział nam o eksponatach i lalkach wykorzystanych w sztukach teatralnych tegoż teatru.
Następnie udaliśmy się do Pałacu Branickich i tu z przewodnikiem zwiedziliśmy komnaty króla.Dowiedzieliśmy się o życiu Branickich i architekturze pałacu. Na koniec zrobiliśmy sobie krótki spacer i pamiątkowe zdjęcie na rynku w Białymstoku.
Ferie z Zespołem Szkół im. Władysława Podkowińskiego!
W dniach 4-5 lutego uczniowie Zespołu Szkół im. Władysława Podkowińskiego w Mokrej Wsi mieli okazję spędzić dwa pełne atrakcji dni podczas zimowych ferii!
Dzień 1 rozpoczęliśmy aktywnie na lodowisku, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił na łyżwach.
Po sportowych emocjach przyszedł czas na chwilę relaksu w kinie, ale nie było to zwykłe seans – uczestniczyliśmy w lekcji filmowej połączonej z pogadanką i projekcją filmu.
Tematy, które poruszyliśmy, to:- Korzystanie z legalnych źródeł kultury – dlaczego warto wspierać twórców?
- Czy AI naprawdę może „rozumieć emocje”? – rozmowa o sztucznej inteligencji i jej możliwościach.
- Emocje w wirtualnym świecie – jak technologia wpływa na nasze uczucia i relacje?
Dzień 2 to wyjątkowa podróż do Łodzi! - Najpierw odwiedziliśmy Orientarium, gdzie podziwialiśmy egzotyczne zwierzęta i niezwykłe podwodne widowiska.
- Następnie przenieśliśmy się w świat przygód w Mandorii – Mieście Przygód, gdzie czekały na nas emocjonujące przejażdżki i zabawa w klimacie renesansowego miasteczka!
Podczas tych dwóch dni nie tylko świetnie się bawiliśmy, ale także zdobyliśmy nową wiedzę i zintegrowaliśmy się jako grupa. Dzieci nauczyły się współpracy, odpowiedzialności oraz rozwijały swoje zainteresowania poprzez aktywne uczestnictwo w zajęciach.
Serdecznie dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za wsparcie finansowe oraz Biuru Podróży Majola za współorganizację wyjazdu. Dzięki Wam te ferie były pełne radości i niezapomnianych wrażeń!
9
Szkolny konkurs plastyczny
4 lutego przypada 159. rocznica urodzin naszego Patrona - Władysława Podkowińskiego. Z tej okazji ogłaszamy Szkolny Konkurs Plastyczny!
Temat konkursu: "Światło i cień – artystyczne przedstawienie Sadu w Chrzęsnem"
Format prac: Kartka formatu A3 (duży blok)
Termin składania prac: do 4 marca.
Klasy IV-VIII oddają prace do nauczyciela plastyki. Klasy I-III oddają prace do wychowawców.
Gala finałowa: 25 marca
Podczas gali finałowej zostaną wręczone nagrody laureatom, a wszyscy uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w specjalnie przygotowanym dla uczestników szkolnego konkursu zwiedzaniu Pałacu w Chrzęsnem.
Konkurs odbędzie się w trzech kategoriach:
-
Klasy I-III
-
Klasy IV-VI
-
Klasy VII-VIII
Zachęcamy do udziału w konkursie! To doskonała okazja, aby pokazać swoje talenty artystyczne i zdobyć wspaniałe nagrody.
Temat pracy to "Światło i cień – artystyczne przedstawienie Sadu w Chrzęsnem". Możecie przedstawić sad o różnych porach dnia, na przykład poranne słońce nad sadem, sad w południe lub przed zachodem słońca. Możecie również namalować lub narysować sad w różnych porach roku. Wzorujcie się na obrazie Władysława Podkowińskiego "Sad w Chrzęsnem".
Wykorzystajcie różne techniki plastyczne, takie jak: akwarela, kredki, pastele, farby akrylowe, ołówek czy węgiel
Życzymy powodzenia i czekamy na Wasze prace!
-
V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego im. Władysława Podkowińskiego
Już po raz piąty 4 lutego w wyjątkowy sposób wspominamy postać Patrona naszej Szkoły. Z wielką radością rozpoczynamy V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny im. Władysława Podkowińskiego i ogłaszamy temat tegorocznej edycji konkursu:
"Światło i cień, artystyczne przedstawienie "Sadu w Chrzęsnem".
Regulamin konkursu: Regulamin_V_edycja.pdf
Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół im. Władysława Podkowińskiego w Mokrej Wsi.
Współorganizatorami są:
Powiat Wołomiński – sponsor Nagrody Grand Prix oraz nagród za I miejsca we wszystkich trzech kategoriach,
Pałac w Chrzęsnem – fundator Nagrody Specjalnej Pałacu w Chrzęsnem,
Muzeum Cypriana Norwida- fundator trofeów za miejsce III oraz 15-tu wyróżnień,
Muzeum Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie,
Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Tłuszczu.
Patronat Honorowy objęli:
Burmistrz Miasta Tłuszcza – fundator pozostałych nagród,
Muzeum Narodowe w Poznaniu – fundator Nagrody Specjalnej Muzeum Narodowego w Poznaniu.
Patronat Medialny jak co roku objęło radio FaMa.
Termin nadsyłania prac: 30.04.2025 r.
Współfinansowane przez Powiat Wołomiński.
159. rocznica urodzin Patrona Szkoły
4 lutego to co roku ważny dzień dla społeczności szkolnej z Mokrej Wsi. Tego dnia urodził się 159 lat temu Władysław Podkowisńki - Patron naszej Szkoły.
Był to malarz i rysownik, jeden z pierwszych polskich impresjonistów i symbolistów końca XIX wieku.
”Jest w historii sztuki polskiej przykładem osobliwym, już za życia bowiem okrzyknięty został nowatorem-burzycielem. Z jego twórczością wiążą się dwa wielkie przełomy artystyczne: przyswojenie malarstwu polskiemu impresjonizmu i symbolizmu” – napisała Elżbieta Charazińska w książce „Władysław Podkowiński”.
W tym roku, aby uczcić ten rocznicę urodziń Władysława Podkowińskiego, wybraliśmy się na cmentarz na warszawskich Powązkach, gdzie został pochowany słynny malarz. Zainicjowaliśmy w ten sposób nową tradycję.
BEZPIECZNE FERIE
Dzień Babci i Dziadka oraz zabawa karnawałowa
24 stycznia hucznie obchodzone były w naszej szkole dwie okazje - Dzień Babci i Dziadka oraz zabawa karnawałowa! Na początku dzieci z klas I - VIII zaprezentowały swe umiejętności i wystąpiły dla swoich ukochanych dziadków. Następnie wspólnie bawiliśmy się podczas zabawy karnawałowej. Było to miłe zakończenie tygodnia!
👵👴 Dzień Babci i Dziadka oraz Karnawałowe Szaleństwo w naszej szkole! 🎭💃✨
Wzruszające występy naszych wychowanków oraz uczniów wywołały wiele uśmiechów i łez wzruszenia. Było magicznie i rodzinnie! 🥰🎶Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy tak licznie zaszczycili nas swoją obecnością! To dzięki Wam ten dzień był tak wyjątkowy. Dziękujemy również za wspólną zabawę, tańce i uśmiechy – było naprawdę wspaniale! 🌟💃🕺
Wszystkim babciom i dziadkom przekazujemy serdeczne życzenia od naszych wychowanków i uczniów. "Dużo zdrowia, młodzieńczej energii i pociechy z wnuków. Drogie babcie i drodzy dziadkowie, sprawiacie, że nasze dzieciństwo jest kolorowe i szczęśliwe, a każda chwila spędzona z Wami to najpiękniejszy dar, pełen uśmiechu, opowieści i wspomnień, które na zawsze zostaną w naszych sercach. Jesteście dla nas przykładem, jak żyć z dobrocią, cierpliwością i mądrością. Wasza obecność jest jak bezpieczna przystań, do której zawsze możemy wracać, niezależnie od tego, co niesie życie. Dziękujemy za wszystko i przesyłam najszczersze życzenia zdrowia, miłości, pomyślności oraz aby każdy dzień przynosił Wam uśmiech i radość. Niech każda wspólna chwila będzie dla Was źródłem radości i niezapomnianych wspomnień."❤️
83
Zawody gminne w tenisa stołowego
- 13
Zawody w tenisa stołowego chłopców i mężczyzn w kategorii 4-6 i 7-8.
W kategorii 4-6 zagrali: Aleksander Szymański,Szymon Perkowski,Damian Oniszk, Paweł Marszał a w kategorii 7-8 Kacper Leontiew, Dawid Kur, Szymon Suchocki oraz Antoni Milczarek, Nikodem Szcześnik, Maciej Brodzik
O miejsce w finale zagrali Antoni Milczarek, Nikodem Szcześnik, Maciej Brodzik.
Uczniowie wywalczyli 3 miejsce.Gratulujemy!!!
Zebranie z rodzicami
Zapraszamy na zebrania wychowawców z rodzicami.
22.01.2025r., godz. 17:00 -18:00
Spotkanie przedstawicieli Rady Rodziców z Dyrektorem (stołówka), godz. 17:30
Grafik poszczególnych zebrań:
Agnieszka Giza - wychowawca kl. I - sala 013
Jolanta Rudnik - wychowawca kl. II - sala 014
Anna Chróścicka - wychowawca kl. III - sala104Katarzyna Sadurska - wychowawca kl. IV - świetlica
Rafał Radzki - wychowawca kl. V - sala 101
Joanna Michalczyk - wychowawca kl. VI - sala 103 (zebranie w godz. 16.30 -17.30) Małgorzata Kur - wychowawca kl. VII - sala 105
Anna Gietka - wychowawca kl. VIII - sala 106
Szkolne konkursy organizowane w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego
Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w szkolnych konkursach organizowanych z okazji obchodzów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.
Regaulaminy dostępne poniżej.
Konkurs dla uczniów klas I - III SP: SZKOLNY_KONKURS_RECYTATORSKI_kl._I-IIISP.pdf
Konkurs dla uczniów klas IV - V SP: SZKOLNY_KONKURS_JEZKOWY_kl._IV-V_SP.pdf
Konkurs dla uczniów klas VI - VII SP: Szkolny_konkurs_literacki_kl._VI-VII_SP.pdf
Konkurs dla uczniów klasy VIII SP: Szkolny_konkurs_ortograficzny_dla_kl._VIII_SP.pdf
DZIEŃ BABCI I DZIADKA, ZABAWA KARNAWAŁOWA
ZAPRASZAMY !
Nowy numer gazetki szkolnej
Życzenia świąteczne
Jasełka
19 grudnia w naszej szkole odbyło się wielkie świętowanie. Jasełka, którymi rozpoczęliśmy ten dzień, przypomniały nam istotę Świąt Bożego Narodzenia. Uświetnił je występ chóru i kolędowanie. Była to okazja, by razem poczuć magię świąt i celebrować ten wyjątkowy czas!
Z okazji zbliżających się świąt Pani Dyrektor Monika Kalinowska przekazała życzenia:
"Jest taka noc, na którą człowiek czeka i za którą tęskni.
Jest taki wyjątkowy wieczór w roku, gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole,
Jest taki wieczór, gdy gasną spory, znika nienawiść…
Wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia…
To noc wyjątkowa… Jedyna… Niepowtarzalna…
Noc Bożego Narodzenia…"
Boże Narodzenie to okres nadziei, pojednania i radości. To czas, kiedy staramy się być lepsi.
Życzę wszystkim uczniom, przedszkolakom, ich rodzicom, współpracownikom i przyjaciołom szkoły, aby te Święta upłynęły w spokojnej i rodzinnej atmosferze, pełnej ciepła, zrozumienia oraz radości. Mam nadzieję, że każdy z nas spotka się w tych dniach ze zrozumieniem i akceptacją, które wzmocnią nas i zbliżą do siebie. Życzę także, aby Święta były pełne symboli i tradycji, abyśmy mogli poczuć zapach choinki i wspólnie z najbliższymi zaśpiewać kolędy.
Życzę także wszystkiego dobrego w zbliżającym się Nowym Roku, aby dał on szansę zrealizowania planów osobistych i zawodowych, aby był lepszy i dostatniejszy od obecnego.
8
Życzenia od klasy VI SP
Klasa VI w tym roku postarała się wykorzystać swe umiejętności, nowoczesne technologie i trendy, aby jeszcze bardziej poczuć magię świątecznych chwil oraz zintegrować grupę. Uczniowie wspólnie przygotowali kartkę świateczną. Wesołych Świąt życzy klasa VI SP!
Wycieczka 18 XII 2024
18 grudnia nasi uczniowie wybrali się na wycieczkę. Pierwszy punkt dnia, czyli PGE Narodowy był niesamowitą atrakcją dla fanów sportu. Mogliśmy zobaczyć, gdzie swoje miejsce w szatni mają słynni piłkarze i jak wyglądają kulisy przygotowań do meczów na największym stadionie w Polsce. Nie zabrakło sportowych ciekawostek. Kolejnym etapem była wizyta w teatrze. Rodzinny spektakl „Opowieść Wigilijna” to poruszająca historia o przemianie zgorzkniałego i skąpego Scrooge’a oraz o takich wartościach jak miłość, życzliwość i empatia. Widowisko było pełne wyjątkowych artystycznych rozwiązań, a aktorzy występowali w niezwykłej scenerii malowanej piaskiem i światłem. Była to jedyna w swoim rodzaju okazja, aby zobaczyć klasyczną opowieść w nowej interpretacji i zanurzyć się w świątecznej atmosferze.
8
Odbiór dzieci ze świetlicy szkolnej
Jarmark w Tłuszczu
Grudniowa sobota była wspaniałą okazją do spędzenia czasu z rodziną na jarmarku w Tłuszczu, na którym mieliśmy zaszczyt gościć. Dziękujemy jeszcze raz za Państwa zaangażowanie w przygotowanie rękodzieła!
Archiwum Aktualności