- Teczka tekturowa formatu A4, zamykana na gumkę
- Ryza papieru ksero
- Kolorowe kartki A4 w ryzie (techniczne)
- Bloki techniczne A4: dwa kolorowe
- Bloki techniczne A3: dwa kolorowe
- Nożyczki
- Klej w sztyfcie 2 szt.
- Klej magiczny 1 szt.
- Farby plakatowe
- Pędzel gruby i cienki
- Kredki drewniane okrągłe lub trójkątne (Bambino, Kolorino)
- Kredki pastele olejne
- Plastelina 2 op. ( Astra- najbardziej plastyczna)
- Bibuła marszczona 1 opakowanie (pięć albo 6 kolorów)
- Krepina gruba 1 rolka (kolory do wyboru)
- Piżamka
- Poduszka, prześcieradło (rozmiar na łóżeczko dziecięce), cienki kocyk w poszewce
- Maskotka do przytulania
- Szczoteczka i pasta do mycia zębów, kubek
- Ręcznik jednorazowy na rolce ( dwie rolki co dwa miesiące)
- Chusteczki higieniczne wyciągane (2 opakowania)
- Chusteczki nawilżane (2 opakowania)
- Druciki kreatywne, pompony kreatywne, oczka kreatywne, kilka metrów kolorowej wstążki (bardzo proszę wybrać jedną z wymienionych w ostatnim punkcie rzeczy).
- Prosimy aby wszystkie przybory podpisać czytelnie imieniem i nazwiskiem dziecka.
"Wyprawka" dla przedszkolaka, grupa młodsza
"Wyprawka"- Oddział Przedszkolny("starszaki")
- teczka tekturowa formatu A4, zamykana na gumkę
- ryza papieru ksero
- kolorowe kartki A4 w ryzie (techniczne)
- bloki techniczne A4 kolorowe - 2 szt
- bloki techniczne A3 kolorowe - 2 szt
- klej - 4 szt
- klej magiczny - 2szt
- farby plakatowe
- pędzel gruby i cienki
- kredki drewniane okrągłe lub trójkątne (Bambino, Kolorino)
- kredki pastele olejne
- plastelina (Astra) - 2szt
- bibuła marszczona - 2st
- krepina gruba falista (kolory do wyboru ) - 2szt
- temperówka
- ołówek - 4szt
- gumka "Pentel"
- nożyczki
- szczoteczka i pasta do mycia zębów, kubek
- ręczniki papierowe - 2 rolki
- chusteczki higieniczne wyciągane - 2 opakowania
- chusteczki nawilżane - 2 opakowania
Ogłoszenie - podręczniki
Rodzice uczniów klas I –VIII w roku szkolnym 2019/2020 kupują jedynie podręcznik do religii:
Klasa I – „W IMIĘ OJCA I SYNA I DUCHA ŚWIĘTEGO” – red. A.Frączak, R.Szewczyk
Klasa II – „A OTO JA JESTEM Z WAMI” – red. A.Frączak, R.Szewczyk
Klasa III – „KTO SPOŻYWA MOJE CIAŁO, MA ŻYCIE” – red. A.Frączak, R.Szewczyk
Klasa IV – „JESTEM CHRZEŚCIJANINEM” – ks. Mariusz Czyżewski
Klasa V – „WIERZĘ W JEDYNEGO BOGA” – ks. Mariusz Czyżewski
Klasa VI – „WIERZĘ W ŚWIĘTY KOŚCIÓŁ POWSZECHNY” – ks. Mariusz Czyżewski
Klasa VII – „TWOJE SŁOWO JEST ŚWIATŁEM NA MOJEJ DRODZE” – ks. Piotr Tomasik
Klasa VIII – „TY ŚCIEŻKĘ ŻYCIA MI UKAŻESZ” – ks. Piotr Tomasik
Wakacje 2019
Upał- poradnik Rządowego Centrum Bezpieczeństwa
mLegitymacja w telefonie komórkowym (tylko Android)
mLegitymacja to legitymacja szkolna, ale wyświetlana na ekranie Twojego telefonu. Pokazując mLegitymację, potwierdzisz, że jesteś uczniem danej szkoły, skorzystasz z ulg i zwolnień. mDokument można aktywować, używając kodu QR oraz kodu aktywacyjnego, który otrzymasz w sekretariacie szkoły. Ale wcześniej musisz przekazać niezbędne dane do złożenia zlecenia w Ministerstwie Cyfryzacji (musisz posiadać legitymację tradycyjną oraz przesłać skan zdjęcia do legitymacji lub przekazać w sekretariacie zdjęcie (skan zostanie wykonany w szkole).
Dane z mLegitymacji możesz okazać tak jak przy użyciu tradycyjnej legitymacji. Możesz również przekazać je użytkownikowi aplikacji mWeryfikator. W ten sposób upoważniona osoba potwierdzi m.in. Twoje imię, nazwisko i wiek. Na ekranie swojego urządzenia zobaczy również Twoje zdjęcie w niskiej rozdzielczości. Może sprawdzić również ważność Twojej mLegitymacji szkolnej.
Aby uruchomić mLegitymację uczniowie muszą posiadać telefon z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 6.0.
Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wydano wcześniej tradycyjną wersję dokumentu. Okres ważności mLegitymacji jest tożsamy z okresem ważności wydanej wcześniej wersji papierowej. Oznacza to, że w przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana. Szkoła będzie mogła unieważnić dokument także w przypadku utraty mLegitymacji z powodu uszkodzenia, niepoprawnego działania, czy zgubienia urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana.
Przygotowana przez Ministerstwo Cyfryzacji mLegitymacja to część aplikacji mObywatel. mLegitymację będzie można zainstalować w telefonie rodzica.
Aby dodać legitymację do aplikacji mObywatel, należy w Systemie przejść przez proces generowania legitymacji szkolnej i zainstalować aplikację w telefonie.Należy otworzyć aplikację mObywatel , kliknąć w ikonę +, z listy wybrać "Legitymacja szkolna", zaakceptować Regulamin usługi mLegitymacja w Aplikacji mObywatel, wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych, wyrazić zgodę na użycie aparatu (wymagane , aby odczytać identyfikator legitymacji), zeskanować kod QR, podać kod aktywacyjny-po załadowaniu wyświetla się aktywowana mLegitymacja szkolna.
Nowy numer gazetki szkolnej
XVII Gminny Konkurs Ortograficzny o Złote Pióro Burmistrza Tłuszcza
6 czerwca 2019 roku odbyła się w naszej Szkole już siedemnasta edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego o Złote Pióro Burmistrza Tłuszcza. Co roku wiosną w naszej Szkole gościmy uczniów ze wszystkich szkół Gminy Tłuszcz. Delegacje najlepszych uczniów przyjeżdżają, aby sprawdzić swe umiejętności językowe. Zwyczajowo tekst dyktanda dotyczy Władysława Podkowińskiego, więc przy okazji przekazujemy także wiedzę o Naszym Patronie. W tym roku laureatką została uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu.
Jest nam niezmiernie miło, że kolejny już raz konkurs objął patronatem Burmistrz Tłuszcza Pan Paweł Marcin Bednarczyk. Podziękowania kierujemy również do Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu oraz Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej za wsparcie naszej inicjatywy i współorganizację tego ważnego dla nas wydarzenia.
Dzień Rodziny 2019
Tradycyjnie, w majową sobotę, zaprosiliśmy rodziców naszych uczniów i przedszkolaków do wspólnego świętowania Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. Niespodzianką przygotowaną specjalnie dla rodziców były występy. Podczas części artystycznej dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, zaprezentowały układy taneczne, a uczniowie klasy V przedstawili „Kopciuszka” w języku angielskim. Druga część imprezy odbyła się w plenerze. Na świeżym powietrzu czekało na rodziny wiele atrakcji m. in. dmuchana zjeżdżalnia, trampolina, a także mecz siatkówki. Strażacy z OSP Chrzęsne zapoznawali dzieci ze sprzętem gaśniczym. Rodzice chętnie włączyli się do zabaw. Pogoda i humory dopisały. Dzień Rodziny minął w przyjemnej atmosferze.Składamy gorące podziękowania radnej Rady Miejskiej w Tłuszczu, p.Katarzynie Sadurskiej oraz Radzie Rodziców, za wsparcie finansowe imprezy, a naczelnikowi OSP Chrzęsne, panu Markowi Piekutowi i przybyłym strażakom, za wsparcie organizacyjne.
Sukces w Powiatowym Konkursie Grup Tanecznych
Uczennice klasy VI zajęły II miejsce w I Powiatowym Konkursie Tańca Amatorskich Szkolnych Grup Tanecznych.Gratulujemy. Urszula Trzciałkowska
Postaw na nauki ścisłe
W oparciu o doświadczenie Politechniki Warszawskiej, powstał portal POLinfo.eu, którego celem jest zainspirowanie do szerszego poznania i lepszego zrozumienia przedmiotów ścisłych. Portal dysponuje tysiącami materiałów lub linków do materiałów dotyczących przedmiotów ścisłych, które zostały przygotowane lub zweryfikowane przez ekspertów. Przygotowano również dwie formy zajęć: zajęcia przez Internet prowadzone m.in. przez pracowników naukowych uczelni wyższych, głównie PW oraz zajęcia stacjonarne na Politechnice Warszawskiej. Każdy Junior pracuje w grupie rówieśników o podobnym poziomie wiedzy i zaangażowaniu, co zdecydowanie poprawia efektywność Jego edukacji. Szczegóły dt. zapisów znajdują się w zakładce Rekrutacja.
DZIEŃ RODZINY 2019
Serdecznie zapraszamy na Dzień Rodziny,
25 maja, godzina 11:00
"Czytam! Lubię to!" - akcja zachęcająca do czytania
W ramach akcji zachęcającej do czytania uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej 20 maja odwiedzili grupę młodszych kolegów i koleżanek z Przedszkola. "Czytam! Lubię to!" to najnowsza inicjatywa, w której biorą udział nasi wychowankowie. Wspólne czytanie pouczających historii pełnych humoru to doskonała okazja do zdobywania wiedzy i rozwijania wyobraźni.
Tydzień Profilaktyki
Realizowaną co roku formą działań wychowaczo-profilaktycznych, jest w naszej szkole Tydzień Profilaktyki. W ten sposób chcemy w szczególny sposób podkreślić znaczenie wiedzy o normach i zasadach bezpiecznego zachowania, ale i promować pozytywne działania i postawy, które służą szeroko pojętemu bezpieczeństwu dzieci i młodzieży. W ramach tegorocznego Tygodnia Profilaktyki poruszyliśmy tematykę zapobiegania różnym formom przemocy, w tym cyberprzemocy, w perspektywie podstawowej zasady zachowania, jaką jest poszanowanie drugiego człowieka. Całej społeczności szkolnej przypomniane zostały procedury zachowania w sytuacjach nadzwyczajnych.Dla uczniów przygotowano quiz z zakresu cyberprzemocy i zasad korzystania z Internetu, w którym uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę o bezpiecznym zachowaniu w cyberzestrzeni. W ramach Tygodnia Profilaktyki, 15 maja, odbyło się spotkanie rodziców z p. Beatą Wójcicką psychologiem z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Tłuszczu, poświęcone kwestiom związanym z wychowaniem nastolatków. Kolejna inicjatywa miała miejsce 17 maja -wszyscy uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych z mł.asp.Elżbietą Danielską, funkcjonariuszem Policji KP Tłuszcz.
II Gminny Konkurs Matematyczny
Uczniowie klasy 7 (Sandra Rysiawa, Alicja Szewczak i Kacper Sadowski) wzięli udział w drugim etapie Gminnego Konkursu "Matematyka i ekonomia", w Zespole Szkół w Jasienicy. Uczniowie zakwalifikowali się do tego etapu po szkolnych eliminacjach, które odbyły się w kwietniu. Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę, a za udział w konkursie otrzymali dyplomy oraz upominki.
Wycieczka 15.05.2019
Z radością i uśmiechem wyjeżdzamy do Warszawy. Dziś w programie: lekcja ekologiczna z warsztatami plastycznymi pt. "Ekologiczny Czerwony Kapturek" w ramach wymiany międzyszkolnej, lekcja w Muzeum Rzeźby "Królikarnia" oraz warsztaty rzeźbiarskie.
15 maja-zapraszamy na ostatnie zebrania w tym roku szkolnym
15 maja, w środę, od godz. 16:00, zapraszamy rodziców na ostatnie w roku szkolnym zebrania i dzień otwarty (obecność rodziców obowiązkowa w związku z potwierdzaniem otrzymania informacji o ocenach przewidywanych). Prosimy o takie zaplanowanie czasu, aby uczestniczyć w zebraniach i uzyskać informacje o postępach, sukcesach i trudnościach dziecka w perspektywie klasyfikacji rocznej.
Rodzice, którzy nie stawili się na zebranie i nie odebrali informacji o przewidywanych ocenach rocznych mają obowiązek zgłosić się do szkoły w terminie 3 dni roboczych.
14 maja mija termin ustalenia przewidywanych klasyfikacyjnych ocen rocznych.Uczeń może uzyskać klasyfikacyjną ocenę roczną wyższą niż przewidywana, zgodnie z trybem zapisanym w Statucie szkoły (§53.16)
Spotkanie z psychologiem z PPP w Tłuszczu 16:00 – 17:00 sala A – 013
Zebrania z wychowawcami 17:00 – 17:15
Dzień otwarty w godz.17:15- 19:00
- Magda Białek 17:15 – 19:00 p. naucz.
przyroda Klasa 4, Klasa 6 ∙ geografia Klasa 5, Klasa 7, Klasa 8, Klasa 3g
- Małgorzata Białek 16:00 – 19:00 stołówka
język polski, Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7 ∙ zajęcia z wychowawcą Klasa 7 ∙ wychowanie do życia w rodzinie Klasa 4,5,6,7
- Anna Chróścicka 17:00 – 19:00 A-101
Edukacja wczesnoszkolna Klasa 3
- Anna Gietka 17:00 – 19:00 A-105
zajęcia z wychowawcą Klasa 5
- Agnieszka Giza 17:00 – 19:00 A-013
Edukacja wczesnoszkolna Klasa 1
- Agnieszka Kadaj 17:00 – 19:00 A-107
zajęcia z wychowawcą Klasa 4 ∙ język angielski Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8, Klasa 3g ∙ j.angielski dodatkowy Klasa 7
- Monika Kalinowska 17:00 – 19:00 A-106
matematyka dodatkowa Klasa 8, Klasa 6 ∙ matematyka Klasa 8, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 3g ∙ biologia Klasa 5, Klasa 7, Klasa 8, Klasa 3g ∙ zajęcia z wychowawcą Klasa 6
- Katarzyna Koseska 17:00 – 19:00 p.naucz.
matematyka dodatkowa Klasa 4 ∙ matematyka Klasa 4, Klasa 5
- Anna Koźlak 17:00 – 19:00 p.naucz.
religia Klasa 1, Klasa 3, Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8, Klasa 3g, Klasa 2
- Mirosława Kur 17:00 – 19:00 p.naucz.
chemia Klasa 7, Klasa 8, Klasa 3g ∙ fizyka Klasa 7, Klasa 8, Klasa 3g
- Joanna Michalczyk 17:15 – 19:00 p.naucz.
język polski Klasa IV, Klasa 3g, Klasa 8, geografia klasa 5
- Alicja Ołdak dyżur w piątek od 15:30
informatyka Klasa 7, Klasa 8, Klasa 3g, Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6
- Łukasz Prosiński 18:00 – 19:00 p.naucz.
język niemiecki Klasa 7, Klasa 8, Klasa 3g
- Rafał Radzki 17:00 – 19:00 A-104
wychowanie fizyczne Klasa 3g, Klasa 8, Klasa 7 ∙ historia Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8, Klasa 3g ∙ WOS Klasa 8, Klasa 3g ∙ zajęcia z wychowawcą Klasa 3g
- Iwona Rożej 17:00 – 19:00 p.naucz.
koło plastyczne Klasa 5 ∙ muzyka Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7 ∙ plastyka Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7 ∙ zaj.art. Klasa 3g
- Jolanta Rudnik 17:00 – 19:00 A-014
dydaktyczno-wyrównawcze Klasa 2 ∙ Edukacja wczesnoszkolna Klasa 2
- Anna Ryszawy 17:15 -19:00 s.przedszkolna
język angielski wcz Klasa 1, Klasa 2, Klasa 3
- Urszula Trzciałkowska 17:00 -19:00 A-103
wychowanie fizyczne Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6, Klasa 8, Klasa 3g ∙ technika ind Klasa 8 ∙ technika Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6, Klasa 3g ∙ koło taneczne Klasa 5 ∙ zajęcia z wychowawcą Klasa 8 ∙ edb Klasa 8, Klasa 3g
- Katarzyna Sadurska 17:15 – 19:00 gabinet logopedy
Logopeda
- Małgorzata Kur 17:00 – 19:00 A-014
Rewalidacja, n – l wspomagający
Konkurs dziecięcych talentów Polskiego Radia
W Polskim Radiu Dzieciom trwa I KONKURS DZIECIĘCYCH TALENTÓW POLSKIEGO RADIA DZIECIOM. To konkurs, w którym uzdolnione muzycznie i aktorsko dzieci mają szansę nagrać płytę oraz wystąpić w dużym koncercie w Polskim Radiu. Konkurs kierowany jest do dzieci, które nie ukończyły 13 roku życia, uwielbiają śpiewać, recytować i chcą zaprezentować swój talent szerszej publiczności.
https://www.facebook.com/radiodzieciom/photos/a.1561591150794886/2304869799800347/?type=3&theater
Wycieczka 10.05.2019r.
W dniu 10.05.2019r. uczniowie klas IV, V, VI, VII, VIII i IIIG byli na wycieczce w Łodzi.
Odwiedzili ulicę Piotrowską, na której podziwiali zabytkowe kamienice, pomniki i Aleję Gwiazd.
W Palmiarni zobaczyli bardzo ciekawe tropikalne rośliny, kaktusy, ryby, żółwie oraz wystawę ptaków.
Na warsztatach artystycznych wykonali maskotki ze skarpetek, które zabrali na pamiątkę do domu.
Archiwum Aktualności