W tym tygodniu powitaliśmy kalendarzową wiosnę. Nasi uczniowie ochoczo włączyli się w obchody tego dnia. Każda klasa przebrała jedną osobę za wyczekiwaną po zimie porę roku. Dzięki temu na korytarzach zrobiło się kolorowo. Niezapomnianych wrażeń dostarczyli nam pomysłowi uczniowie z kl. IIIG, którzy przywieźli Panią Wiosnę na taczce. Ważnym punktem tego dnia był apel przygotowany przez gimnazjalistów, którzy poruszyli temat bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Mamy nadzieję, że nadchodzące zmiany w pogodzie będą sprzyjać rozważnym aktywnościom na świeżym powietrzu.
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
SUKCESY W POWIATOWYM KONKURSIE
11 marca 2016r. odbył się uroczysty finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji K.K. Baczyńskiego. Nasi uczniowie przygotowywali się do niego pod okiem p. Joanny Michalczyk. Do rywalizacji zgłosiło się wielu uczniów z gimnazjów powiatu wołomińskiego. Tym bardziej cieszy nas fakt, że IGA WILCZYŃSKA z kl. IIG zajęła III MIEJSCE. Uczennica ta urzekła jury recytacją wiersza "Byłeś jak wielkie, stare drzewo...". Z kolei OLGA ONISZK otrzymała WYRÓŻNIENIE w kategorii "WIZJE PLASTYCZNE" za rysunek pod tytułem "Dłoń". Pracę Olgi można podziwiać w Muzuem Ziemi Tłuszczańskiej. W Muzeum znajduje się również praca Kasi Murawskiej, która także brała udział w konkursie.
GRATULUJEMY SUKCESÓW!
Małe formy teatralne
03.03.2016r. wychowankowie z naszego przedszkola oraz oddziału przedszkolnego uczestniczyli w „Przeglądzie małych form teatralnych” w Przedszkolu Samorządowym „Baśniowa Kraina” w Tłuszczu. W przeglądzie wzięło udział łącznie sześć grup, które prezentowały następujące utwory : „Kaczka dziwaczka”, „Żuk”, „Psie Smutki”, „Tańcowała igła z nitką”, „Na straganie”, „Grzyby”. Dzięki tej inicjatywie dzieci: świadomie obcowały ze sztuka teatralną, wzmocniły poczucie własnej wartości, rozwinęły wrażliwość emocjonalną, odkryły i zademonstrowały przed publicznością swój talent aktorski, pobudziły wyobraźnię a podczas wspólnej zabawy poznały nowe koleżanki i kolegów. Udział w przeglądzie dostarczył wszystkim niesamowitych, pozytywnych wrażeń oraz emocji.
KONCERT ZESPOŁU LIMBOS
4 marca 2016 roku uczniowie naszej Szkoły wysłuchali kolejnego koncertu zespołu muzyczego LIMBOS. Tym razem motywem przewodnim była zbliżająca się wiosna. Wszyscy wspaniale bawili się w znanych rytmach.
WYCIECZKA SZKOLNA
3 marca 2016r. uczniowie naszej Szkoły wybrali się na wycieczkę do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem. Na początku wszyscy uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. W ciągu kilku godzin powstały dekoracje z warzyw, jajka faszerowane w kilku wersjach oraz ręcznie zdobione, kruche ciasteczka. Wielu nowych umiejętności nasi uczniowie nauczyli się podczas pokazu, w czasie którego przygotowano pyszne koktajle na bazie mleka i soków. Ciekawa okazała się także wizyta w Muzeum Ziemi Sadowieńskiej. Pan Janusz Urbankowski, dyrektor placówki, opowiadał w barwny sposób i pokazywał niezwykłe eksponaty. Na koniec, pan Kamil Kiełek - nauczciel sadowieńskiej szkoły, przedstawił prezentację na temat wyboru drogi kształcenia. Wycieczka ta z pewnością dostarczyła wielu wrażeń.
Obiady
Kwota na obiady za miesiąc MARZEC wynosi 38 zł
/ 19 dni x 2zł/.
Wpłaty przyjmowane są w sekretariacie szkoły
od 22 – 29.02.2016r.
Po tym terminie wpłaty nie będą przyjmowane.
WYSTAWA W PAŁACU W CHRZĘSNEM
29.02.2016 r. w Pałacu w Chrzęsnem odbyło się uroczyste otwarcie wystawy "Podkowiński powraca do Chrzęsnego". Naszą Szkołę podczas tego wydarzenia kulturalnego reprezentowała grupa gimnazjalistów. W czasie inauguracji wystawy odbyła się prelekcja Pana Macieja Czyżewskiego, asystenta w pracowni malarstwa oraz pracowni rysunku warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, a także forma teatralna pt. „Podkowiński - Chrzęsne - impresja”, w której udział wzięli: Anna Lenartowicz – aktorka, autorka scenariusza oraz aktorzy: Julia Mańkowska i Witold Bieliński.
DZIEŃ PROFILAKTYKI
25 lutego 2016r. był dniem profilaktyki. Nasi wychowankowie wzięli udział w spotkaniu z Policją. Poruszono między innymi takie zagadnienia jak bezpieczeństwo w szkole i poza nią, prawa i obowiązki ucznia i uzależnienia. Uczniowie dowiedzieli się wielu pożytecznych informacji, które z pewnością poruszyły wyobraźnię i spowodowały, że bezpieczeństwo i zdrowie będą ważnymi zagadnieniami, które należy mieć na uwadze w życiu codziennym.
Informacja dla Rodziców dzieci klas I i II SP-przepisy przejściowe odnoszące się do roku szkolnego 2015/2016 oraz 2016/2017
1.Dzieci urodzone w 2009 r., które są już w szkole w roku szkolnym 2015/16, na wniosek rodziców złożony do 31 marca, mogą- w roku szkolnym 2016/17, kontynuować naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej . Wnioski będą wydawane w sekretariacie od 1 marca.
2.Dzieci urodzone w I połowie 2008r., które w roku szkolnym 2015/16 chodzą do klasy II szkoły podstawowej, na wniosek rodziców, złożony do 31 marca 2016 r., mogą -w roku szkolnym 2016/17, kontynuować naukę w klasie II.Wnioski będą wydawane w sekretariacie od 1 marca.
3.Dziecko ur. w 2009r., którego rodzice złożyli wniosek o kontynuację w 2016/17 nauki w kl.I, może korzystać z wychowania przedszkolnego, jeśli dyrektor wyrazi zgodę na przyjęcie dziecka w trakcie roku szkolnego. W przypadku nieprzyjęcia dziecka do przedszkola, dziecko kontynuuje dalej naukę w klasie I szkoły podstawowej do której uczęszczało.
Baw się i ucz!
Kilka słów o e-podręcznikach i internetowej bibliotece Wolne Lektury
Na stronie e-podręczniki.pl udostępniono: 62 e-podręczniki do 14 przedmiotów i edukacji wczesnoszkolnej, w sumie 5195 lekcji. Podzielone są na cztery główne bloki: edukacja wczesnoszkolna (klasy 1-3), szkoła podstawowa (klasy 4-6), gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna. Co wyróżnia e-podręczniki? Są bezpłatne, można korzystać z nich w dowolnym miejscu 24h/7 dni w tygodniu, to zasoby edukacyjne zgodne z podstawą programową, dostępne są z poziomu różnych typów urządzeń: komputera, laptopa, tabletu, smartfona, czytnika e-booków, tablicy interaktywnej, dostępne są w wersji online oraz offline,
Do projektu e-podręczników dołącza darmowa biblioteka internetowa Wolne Lektury. Wolne Lektury są obecnie najpopularniejszą w Polsce biblioteką internetową o profilu edukacyjnym. Biblioteka pełni również szerszą rolę edukacyjną. Użytkownicy znajdą w niej szereg przypisów, podział na gatunki literackie, motywy tematyczne lub epoki. Biblioteka ma też kolekcję pozycji, które dostępne są w języku oryginalnym i w tłumaczeniu na polski. We wciąż rosnących zbiorach Wolne Lektury mają już prawie 3300 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministra Edukacji Narodowej. Są to nie tylko e-booki, lecz także audiobooki i książki w formacie DAISY – dla osób niewidomych i słabowidzących. Wszystkie utwory zamieszczone w bibliotece można zgodnie z prawem bezpłatnie przeglądać, ściągać na swój komputer, udostępniać innym i cytować, a także ich słuchać. Książki z Wolnych Lektur można dodatkowo kategoryzować według epok, rodzajów literackich i występujących w nich motywów literackich. Można ściągać je na dysk w formatach do wydruku lub tworzyć internetowe półki z książkami pozwalające na budowę własnych księgozbiorów.
FERIE ZIMOWE
Pierwszy tydzień przerwy zimowej za nami! Dobiegł końca czas trwania zajęć organizowanych w naszej Szkole w ramach ferii. Grupa dzieci i młodzieży miała okazję spędzić ten czas w sposób wyjątkowo atrakcyjny. Każdy dzień obfitował w liczne atrakcje. Przyjazna atmosfera sprzyjała przeżywaniu nowych przygód. Wizyty na basenie, w studiu rekreacji w Tłuszczu czy udział w projekcji filmu "Hugo i łowcy duchów" w Kinie za Rogiem to tylko nieliczne rozrywki, które udało się zapewnić naszym wychowankom. Serdecznie dziękujemy p. Katarzynie Sadurskiej (Sołectwo Brzezinów) i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za dofinansowanie tego przedsięwzięcia.
Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2016/17
Rodzaj czynności
Termin w postępowaniu rekrutacyjnym
Termin w postępowaniu uzupełniającym
1.
Złożenie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w danej placówce przez rodziców dzieci z grup przedszkolnych, uczęszczających do danego przedszkola w roku szk.2015/2016
do 19.02.2016.
-
2.
Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym
1 - 31 marca
2016 r.
29 kwietnia - 4 maja 2016 r.
3.
Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola, oddziału przedszkolnego i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 20t ust. 7 ustawy o systemie oświaty
5 - 6 kwietnia 2016 r.
9 maja 2016 r.
4.
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych
20 kwietnia
2016 r.
27 maja 2016 r.
5.
Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia
22 - 26 kwietnia 2016 r.
31 maja 2016 r.
6.
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych
28 kwietnia
2016 r.
2 czerwca 2016 r.
OBIADY-termin wpłaty 25-29 stycznia
PILNE- PROSIMY O DOKONANIE WPŁAT ZA OBIADY za miesiąc LUTY- 22 zł
Ze względu na ferie szkolne i okres urlopowy pracowników, wpłaty przyjmowane są w sekretariacie szkoły do 29.01.2016r
Po tym terminie wpłaty można uiścić do środy 3 lutego, w godz. 9:00 - 13:00
OBCHODY ROCZNICY URODZIN PATRONA
27 stycznia 2016r. uczniowie naszej Szkoły obchodzili 150 rocznicę urodzin Patrona - Władysława Podkowińskiego. Grupa uczniów z kl. I G oraz kl. IV SP wraz z p. Ewą Woźniak i p. Joanną Michalczyk przygotowała uroczysty apel. Społeczność szkolna przypomniała sobie najważniejsze informacje dotyczące biografii i twórczości artysty. Pani Iwona Rożej koordynowała wydarzenia związane z tą uroczystością. Pod okiem nauczycielki plastyki uczniowie wykonali w klasach między innymi plakaty rocznicowe, za które przyznano nagrody:
KATEGORIA: Punkt Przedszkolny - I miejsce;
KATEGORIA: Oddział Przedszkolny - I miejsce;
KATEGORIA: KLASY I - III SP
I miejsce - klasa I SP, II miejsce - klasa II SP, III miejsce - klasa III SP;
KATEGORIA: KLASY IV - VI SP
I miejsce - klasa VI SP, II miejsce - klasa V SP, III miejsce - klasa IV SP;
KATEGORIA: GIMNAZJUM
I miejsce - klasa IG.
GRATULUJEMY!!!
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
23 stycznia 2016r. w naszej Szkole obchodziliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Uczniowie pod okiem wychowawców przygotowali wspaniałą część artystyczną. Pani Anna Chróścicka i pani Anna Kaczyńska były koordynatorkami tej uroczystości. Nie obyło się bez pełnych humoru scenek z życia rodzinnego, piosenek i tańców. Po akademii wszyscy wspaniale bawili się na zabawie prowadzonej przez DJ-a.
PROJEKT GIMNAZJALNY KLASY IIG
18 stycznia 2015r. grupa uczniów z klasy II Gimnazjum zakończyła realizację projektu edukacyjnego pt. "Jak wyglądało życie na Pawiaku?". Julia Grabska, Karolina Młynarska, Klaudia Romańska, Julia Salwin, Julia Salwin, Iga Wilczyńska, Michał Mróz i Adrian Zaręba to gimnazjaliści, którzy zainteresowali się tym tematem podczas wycieczki do Muzeum Więzienia Pawiak. Ta niecodzienna lekcja historii Narodu Polskiego stała się początkiem samodzielnego pogłębiania wiedzy pod okiem p. Joanny Michalczyk. Bardzo nas cieszy fakt, że nasi uczniowie podjęli się realizowania projektu dotyczącego tak trudnego tematu, którym potrafili w czasie prezentacji zainteresować kolegów i koleżanki ze Szkoły.
150 rocznica urodzin Władysława Podkowińskiego
4 lutego to data urodzin Władysława Podkowińskiego. W tym roku minie 150 rocznica jego urodzin. Szkolne obchody Dnia Urodzin Patrona odbędą się w środę 27.01.
Zainteresujmy się biografią i twórczością naszego patrona- człowieka, który mimo trudności życiowych, rozwijał swój wielki talent, a mimo tak krótkiego okresu, w którym tworzył, jest jednym z najważniejszych polskich artystów.
Władysław Podkowiński tworzył pod pseudonimem Andrzej Ansgary. Artysta zdobył miano prekursora polskiego impresjonizmu-to dzięki niemu ten nurt pojawił się w malarstwie polskim. Najważniejsze obrazy impresjonistyczne Podkowińskiego pochodzą z lat 1889-92. W owym czasie malarz przyjaźnił się z Julianem Maszyńskim oraz Miłoszem Kotarbińskim, do których wyjechał w okolice Mokrej Wsi i Chrzęsnego. Władysław Podkowiński preferował malarstwo olejne, ale był też utalentowanym rysownikiem. Pod koniec życia bliższy był mu nurt symbolizmu.
Podkowiński jest autorem takich obrazów jak: „Wilczyce-pole koniczyny”, „Krajobraz z Sobótki”, „Portret Feliksa Jasieńskiego”, „Portret Wincenty Karskiej”,„Ulica Nowy Świat w Warszawie w dzień letni”, „Latarnik paryski”, „Rozmowa”, „W ogrodzie”, „Mokra wieś”, „Na wyścigach”, „Marsz żałobny Chopina”. Najbardziej znanym obrazem Podkowińskiego jest głośny oraz szokujący „Szał uniesień”. Podkowiński współpracował z takimi warszawskimi czasopismami ilustrowanymi jak: „Kłosy”, „Biesiada Literacka”, „Wędrowiec” czy „Tygodnik Ilustrowany” oraz tworzył ilustracje do książek oraz kalendarzy.
Poszukiwany nauczyciel logopeda- na zastępstwo
Więcej w zakładce- oferty: praca
ze względu na brak złożonych ofert w terminie określonym we wcześniejszej informacji o naborze, ogłoszenie jest aktualne do odwołania
Zebrania
Zebrania 13.01.2016
18:00 - zebranie ogólne na hali z Dyrektorem Zespołu Szkół im. Wł. Podkowińskiego w Mokrej Wsi
Zebrania z wychowawcami klas wg poniższego harmonogramu
Lp.
Imię i nazwisko nauczyciela
Klasa
Godzina zebrania
Nr Sali
1.
Anna Kaczyńska
OP
18:30
Sala przedszkolna
2.
Agnieszka Giza
I SP
18:30
Sala A – 013
3.
Jolanta Rudnik
II SP
18:30
Sala A – 014
4.
Anna Chróścicka
III SP
18:30
Sala świetlicowa
5.
Ewa Woźniak
IV
18:30
Sala A – 101
6.
Monika Kalinowska
V
18:30
Sala A – 106
7.
U. Trzciałkowska
VI
18:30
Sala A – 107
8.
Joanna Michalczyk
I G
18:30
Sala A – 104
9.
Małgorzata Szydlik
II G
18:30
Sala A – 105
10.
Rafał Radzki
III G
18:30
Sala A – 103
Archiwum Aktualności