Rekrutacja 2021/2022 klasa I
Dla dzieci przedszkolnych.
Oto 10 propozycji ćwiczeń/ zabaw, które możecie wykonywać ze swoimi pociechami:
Pamiętajcie, że to Wy musicie pokazać dziecku, jak prawidłowo wykonać dane ćwiczenie;) Dlatego nie zapomnijcie bawić się razem z nim!
1.Zabawy naśladujące różne czynności:
- chłodzenie gorącej zupy (która wcale nie musi być gorąca;)
- wąchanie kwiatków, różnych zapachów potraw, kosmetyków, itp.
- dmuchanie na zmarznięte rączki, na zamarzniętą szybę
- dmuchanie na nasiona mniszka lekarskiego (potocznie mlecz:)
- dmuchanie na wiatraczek
2.Nadmuchiwanie baloników- dziecko naśladuje czynność nadmuchiwania balona: nabiera powietrze przez nos i pompuje balon. Oczywiście możemy wykorzystać do zabawy prawdziwy balonik.
3.Dmuchanie na różnego rodzaju piórka, kawałki krepiny lub waty.
4.Zabawy ze świeczką- zabawa polega na zdmuchiwaniu zapalonej świeczki, dmuchaniu na płomień świecy z różnym nasileniem, tak aby świeczka nie zgasła.
5.Bańki mydlane- czyli nic innego jak puszczanie baniek mydlanych.
6.„Traf do bramki!”- dmuchanie na piłeczkę pingpongową, tak aby trafiła do celu, czyli np. do bramki, którą samodzielnie możemy wykonać z postawionego pudełka kartonowego.
7.„Wodne wyścigi”- przygotuj styropianową zabawkę- może być kula. Połóżcie ją do miski wypełnioną wodą i dmuchajcie. Aby zabawa była atrakcyjniejsza dla Twojego dziecka możecie ją wcześniej pomalować farbami.
8.„Pająk na pajęczynie”- przygotuj wycięte pająki z papieru (niezbyt duże) oraz narysuj na kartce pajęczynę. Poproś swojego malucha aby umieściło pająka na środku pajęczyny dmuchając przez słomkę:) Zabawę możesz zmodyfikować przygotowując inne zwierzątka, np. biedronki, które mieszkają na łące- łąkę oczywiście możesz wcześniej wykonać ze swoim dzieckiem!
Zabawa oddechowa- „Pająk na pajęczynie”- przykład na zdjęciu, jak może wyglądać. Zamiast pająka można zrobić inne zwierzątko lub po prostu wyciąć kółeczko.
9.„Huśtawka dla misia”- zabawa leżąca; dziecko kładziemy w wygodnej pozycji na plecach. Jedną dłoń kładzie na górnej części klatki piersiowej, a drugą na brzuchu. Pokazujemy dziecku, jak jego brzuch unosi się ku górze podczas wdychania powietrza i jak opada podczas wydychania. Następnie na brzuchu dziecka kładziemy maskotkę i obserwujemy jego „kołysanie”- możemy kołysać misia do snu;)
10.„Śmiech to zdrowie”- naśladowanie na jednym wdechu śmiechu różnych osób, np. dziewczynka: hi, hi, hi; chłopiec: ha, ha, ha; mężczyzna: ho, ho, ho; kobieta: he, he, he. Do zabawy możemy wykorzystać ilustracje osób, które później możemy pokolorować.
Życzę udanej zabawy
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W OP
„Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno!
Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!”W dniu 22 marca wychowankowie oddziału przedszkolnego świętowali Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było zrobienie Marzanny. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.
1
...
Świąteczne Przygotowania w Przedszkolu
W młodszej grupie przedszkolnej rozpoczęły się przygotowania do Wielkanocy. Dzieci wzbogacają wiedzę na temat polskich tradycji światecznych. Poznają piosenki o tematyce świątecznej i wiosennej. Rozwijają zainteresowania przyrodą oraz zjawiskami atmosferycznymi. W minionym tygodniu Przedszkolaki wraz z rodzicami i wychowawcami przedszkola przygotowały stroiki świąteczne, które przekazano do udziału w konkursie Wielkanocnym organizowanym przez CKSiR w Tłuszczu. Po rozstrzygnięciu konkursu ozdoby zostaną przekazane na cele charytatywne. Serdecznie dziękuję Rodzicom za aktywny udział w przygotowaniach do konkursua dzieciom życzę sukcesów i nagród.
Karolina Sobczak
2
Nauka zdalna dla wszystkich klas do 9 kwietnia
Przygotowania do konkursu w OP
Dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w "Rodzinnym Konkursie Wielkanocnym" organizowanym przez CKSiR w Tłuszczu. Zadaniem konkursu było wykonanie przez dziecko oraz rodzica/opiekuna stroika wielkanocnego w dowolnej technice.
Dziękujemy za tak liczne uczestnictwo. Życzymy naszym wychowankom wspaniałych nagród :)
Wyróżnienie dla Adrianny Kraszewskiej w XVII Powiatowym Konkursie im.K.K.Baczyńskiego
Adrianna Kraszewska z klasy VIII brała udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji K.K. Baczyńskiego w kategorii "wizje plastyczne. Jej praca inspirowana wierszem poety otrzymała wyróżnienie.Gratulujemy!
1 miejsce w I Turnieju Online League of Legends - drużyna chłopców z klasy VIII
„Eko-ozdoba wielkanocna”-konkurs Starostwa Powiatowego w Wołominie
Zbliżają się Święta Wielkanocne! Aby wprowadzić już wcześniej ten wspaniały świąteczny klimat, Starostwo Powiatowe w Wołominie zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu wołomińskiego do udziału w konkursie „Eko-ozdoba wielkanocna”.Niecierpliwie oczekujemy wiosny i pragniemy, aby nasze domy i mieszkania zostały odświętnie przystrojone!
Niech to jednak będzie czas, w którym pomyślimy z wdzięcznością o Ziemi i jej cudownych darach dla nas – o przyrodzie, o czystym środowisku, o tym, co możemy zrobić sami, aby zadbać o naturę i cieszyć się jej pięknem! Zobaczmy, jak wiele razy i na różne sposoby można wykorzystywać rzeczy, które już mamy. Jak wiele rzeczy można wykorzystać przynajmniej jeszcze raz, zanim je wyrzucimy. Na pewno wyobraźnia nam to podpowie! Już nie raz mieszkańcy powiatu wołomińskiego wykazali się wspaniałą postawą ekologiczną. Oto nasza mała zachęta i propozycja na dziś: Celem konkursu jest praktyczne ograniczanie wytwarzania odpadów, promowanie idei recyklingu i upcyklingu oraz promowanie zachowań proekologicznych i rozwijanie wyobraźni twórczej.
Konkurs polega na:
I. Wykonaniu ozdoby wielkanocnej (np. pisanka - wykonana na prawdziwym jajku lub wydmuszce, stroik, zawieszka, girlanda, figurka zajączka lub baranka, koszyk wielkanocny, wycinanki itd.)
Pomysł, technika wykonania oraz format są dowolne, jednak ozdoba musi być wykonana z surowców wtórnych lub materiałów naturalnych albo zepsutych, zużytych lub zbędnych przedmiotów, którym nadano nową funkcję – ozdoby wielkanocnej. Przewidujemy 3 kategorie:
- Praca rodzinna, gdzie wiek najstarszego dziecka wynosi do lat 10;
- Praca rodzinna, gdzie wiek najmłodszego dziecka wynosi co najmniej 10 lat;
- Indywidualne prace wykonane przez osoby dorosłe
II. Przesłaniu minimum min. 2 zdjęć ozdoby wielkanocnej (w tym min. 1 zdjęcie w trakcie wykonywania ozdoby)na adres mailowy zee@powiat-wolominski.pl do 3 kwietnia 2021r. W wiadomości powinien być zawarty tytuł konkursu „Eko-ozdoba wielkanocna”, kategoria, w której uczestnik bierze udział oraz nazwa miejscowości zamieszkania.
Rozstrzygnięcie konkursu do 12 kwietnia 2021 r. na stronie http://www.powiat-wolominski.pl
Nagrodami są bony na sadzonki roślin ogrodowych do odbioru we wskazanym sklepie ogrodniczym, które zostaną przekazane laureatom do 22 kwietnia 2021 r.
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.
Wydział Ochrony Środowiska
tel. 22 346 11 58
e-mail: zee@powiat-wolominski.pl
www: http://powiat-wolominski.pl
Obrazek w powietrzu
Dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z logopedą i wychowawcą wzięły udział w zabawie pt. "Obrazek w powietrzu". Dzieci rysowały magicznym świecącym pisakiem, którego obraz wyświetlał się na ekranie tabletu. Każde dziecko wybierało z przygotowanych kart hasło, które rysowało w powietrzu. Zabawa ta sprawiła dzieciom wiele radości oraz satysfakcji.
4
Pożegnanie ..
WYNIKI KONKURSÓW ORGAZNIOWANYCH Z OKAZJI DNI JĘZYKA OJCZYSTEGO
W ostatnim tygodniu lutego uczniowie naszej Szkoły wzięli chętnie udział w inicjatywach przygotowanych z okazji Dni Języka Ojczystego. W konkursach, które odbyły się w klasach I - VI SP laureatami zostali:
Klasa 1: Klaudia Kur, Alicja Kur, Nadia Śmietańska;
Klasa 2: Ania Świetochowska, Gabriela Wilczyńska, Kamila Woźniecka;
klasa 3: Wiktor Wiśniewski, Kalina Poks, Paulina Oleksiak;
klasa 4: Antek Koza i Szymon Łokietek;
klasa 5: Alicja Kaczyńska;
klasa 6: Ola Marszał;
klasa 7: Natalia Salwin i Paulina Woźniecka;
klasa 8: Mateusz Kaczyński.
GRATULUJEMY !!! :)
Uczniowie klas IV - VIII SP będą indywidualnie informowani przez organizatorów konkursów o formie odbioru nagród.
REKRUTACJA 2021/2022
Dyrektor Zespołu Szkół im.W.Podkowińskiego w Mokrej Wsi, informuje, iż od 01.03.2021 rozpoczynają się czynności w postepowaniu rekrutacyjnym do przedszkola (szczegóły w załączonym harmonogramie).
Wniosek-o-przyjecie-do-przedszkola.pdf
Do wniosku proszę dołączyć: akt urodzenia dziecka i nr PESEL
W terminie od 01.03.2021r. do 15.03.2021r. przyjmowane są wnioski o przyjęcie do klasy I Szkoły Podstawowej.
Wniosek_o_przyjecie_do_klasy_I_-_obwod.pdf
Wniosek_o_przyjecie_do_klasy_I_spoza_obwodu.pdf
Harmonogram-rekrutacji_kl.1.docx
Szczegółowe informacje i wnioski w wersji papierowej dostępne również w sekretariacie szkoły.
INWENTRYZACJA ŹRÓDEŁ CIEPŁA GMINA TŁUSZCZ - przypomnienie
Szanowni Państwo,
Informujemy, iż ewidencja źródeł ogrzewania na terenie Gminy i Miasta Tłuszcz zostanie zakończona z dniem 15.03.2021 r. Osoby, które nie przekazały informacji
na temat użytkowanego źródła ciepła, proszone są o pilne wypełnienie ankiety online, która zamieszczona została pod linkiem:https://ankieta.deltapartner.org.pl/ewidencja_zrodel_ogrzewania_21
lub kontakt telefoniczny pod numerem: +48 694 025 853
Zgodnie z mazowiecką uchwałą antysmogową:
- do końca 2022 r. powinny zostać wymienione pozaklasowe kotły na paliwo stałe,
- do końca 2027 r. powinny zostać wymienione kotły klasy 3 i 4.
Zgodnie z regulaminem konkursu brak uzyskania informacji na temat użytkowanego źródła ciepła, nakazuje zaliczyć je do pozaklasowych kotłów na paliwo stałe (tzw. „kopciuchów”) i nakłada obowiązek wymiany pieca do 2022 r.
ŚWIETLICA - efekty artystycznej twórczości dzieci
W galerii pt. "ŚWIETLICA - efekty artystycznej twórczości dzieci" zostały zaprezentowane zdjęcia prac wykonanych przez dzieci. Zapraszamy do podziwiania galerii. Będą do niej dołączane systematycznie kolejne zdjęcia. Warto poświęcić chwilę i docenić wysiłek i zaangażowanie naszych najmłodszych wychowanków, którzy w ciekawy sposób spędzają czas na szkolnej świetlicy.
35
"Zabawy z balonikiem"
W projekcie logopedycznym "zabawy z balonikiem" wzięły udział dzieci z młodszej grupy przedszkolnej. Celem działań profilaktycznych było prafidłowe oddychanie. Ćwiczenia oddechowe stanowią bardzo istotny element w terapii logopedycznej gdyż mowa i oddech to czynności ze soba ściśle powiązane. To jak oddychają dzieci, wpływa na to jak mówią, a prawidłowe oddychanie stymuluje nie tylko rozwój dzieci ale także decyduje o ich zdrowiu. Trzeba przyznać, że zabawa przy realizacji projektu była niesamowita! Bo kto nie lubi zabaw z balonikami...
8
23.02 - 04.03 - odwołane zajęcia logopedyczne
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej Szkole
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jest to data upamiętniająca wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, podczas której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.
Podstawowym założeniem Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego jest zwiększanie świadomości znaczenia języka oraz kultury, budowanie porozumienia ponad podziałami i pokoju oraz dbałość o wspólne działania oparte na zrozumieniu, tolerancji i dialogu.
Dodatkowo Dzień Języka Ojczystego ma za zadanie podkreślić bogactwo różnorodności językowej świata oraz zwrócić uwagę na liczbę języków zagrożonych wyginięciem.
Uczniowie naszej Szkoły chętnie włączyli się w inicjatywy zorganizowane przez nauczycieli.
Dzieci z klas I - III SP wraz z wychowawcami przygotowali prace plastyczne, które są ilustracją do wierszy polskich poetów takich jak Konopnicka czy Tuwim.
Uczniowie klas IV-VIII SP przygotowali plakaty o tematyce językowej. Przypomnieli sobie w ten sposób zagadnienia związane z ortografią i gramatyką. Nie trzeba przypominać, że są to bardzo ważne zagagdnienia wymagane na egzaminie ósmoklasisty, więc Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego stał się okazją do chwili refleksji oraz powtórzenia najważniejszych wiadomości.
red. Gabriela Mikulska, kl. VIII SP
Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym im.Władysława Podkowińskiego
Zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez Muzeum Narodowe w Warszawie.
Archiwum Aktualności