• Andrzejki

     • 29 listopada w naszej Szkole Samorząd Uczniowski zorganizował atrakcje z okazji andrzejek. Wszyscy chętni uczniowie mogli wziąć udział w zabawach i wróżbach. Była to okazja do integracji grup oraz wspólnej zabawy, która sprawiła, że pobyt w szkole tego dnia był na pewno atrakcyjny.

     • Dzień Misia w ZS im. Władysława Podkowińskiego w Mokrej Wsi.

     • Światowy Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony w 2002 roku, w setną rocznicę powstania tej maskotki. A jak to się stało?

      Podobno pewnego dnia w 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt udał się na polowanie. Po kilku godzinach łowów, jeden z towarzyszy Roosvelta postrzelił małego niedźwiadka, którego zaprowadził do prezydenta. Teodor Roosvelt spojrzał na małe przestraszone zwierzątko i postanowił je uwolnić. Inny z uczestników polowania Clifford Berryman uwiecznił historię w krótkim komiksie: "Evening star", który został opublikowany w gazecie "The Washington Post". Grafika stała się inspiracją dla sklepikarza z Brooklynu, który zaczął produkować pluszowe niedźwiadki.

       

     • Projekt językowy

     • 24 listopada obchodzony jest Dzień Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych. Nawiazując do tradycji tego święta i kultury wyrażania wdzięczności klasy 6, 7 i 8 przygotowały prace w ramach projektu językowego, którego celem była autorefleksja nad tym, za co chcę podziękować. Swoją wdzięczność uczniowie wyrazili w języku angielskim.

     • WYCIECZKA DO PIJALNI CZEKOLADY

     • Jak powstaje czekolada? Kto ją odkrył? Gdzie i dlaczego rosną kakaowce? Czy czekolada jest zdrowa? Na te i inne pytania poznała dziś odpowiedzi grupa uczestników wycieczki z zerówki, starszej grupy przedszkolnej oraz z klasy IV SP. 

      17 listopada nasi podróżnicy wybrali się na wycieczkę do Pijalni Czekolady Wedel w Warszawie. W trakcie warsztatów nasi wychowankowie poznali wiele ciekawych szczegółów dotyczących słodkiego przysmaku. Ponadto w czasie zajęć dzieci miały okazję spróbować przepysznego gorącego deseru - czekolady z bitą śmietaną i kolorowymi drażetkami. Pełni energii po tej uczcie wszyscy z wielką ochotą ozdabiali torciki wedlowskie. Więcej chyba opowiadać nie trzeba, wystarczy spojrzeć na zdjęcia i od razu widać, że radości nie było dziś końca :)

     • SZLACHETNA PACZKA 2022

     • Szanowni Państwo, kolejny raz jako społeczność szkolna włączamy się w akcję Szlachetnej Paczki i chcemy wesprzeć potrzebującą rodzinę z naszej okolicy. 

      W tym roku wybraliśmy Panią Patrycję z dwójką dzieci (Renatka -  3 lata i Bartosz 11 lat).

      Jak co roku naszym celem jest spełnienie trzech kluczowych potrzeb rodziny, którymi są:

      1. Fotel jednoosobowy rozkładany (Renata śpi w łóżeczku turystycznym, z którego wyrosła. Rodziny nie stać na zakup nowego łóżka.)

      2. Żywność (herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, owoce i warzywa w puszkach, płatki kukurydziane o smaku czekoladowym, krem do smarowania czekoladowy, mleko UHT 3,2%);

      3. Środki czystości (mydło, żel myjący, szampon, szczoteczki do zębów, pasta do zębów, podpaski/tampony,  pampersy dla dorosłych, płyn do płukania, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące)

      Ponadto potrzebne są: 

      1. Odzież i obuwie:

      - Patrycja: kurtka zimowa (rozmiar: M dla szczupłej budowy ciała kobiety, wzrost 170 cm, kolor czarny), kozaki zimowe czarne rozm. 41;

      Renata (ubranka w  rozm. 122, kolor różowy preferowany): kurtka zimowa, bluzki przejściowe, spodnie, sukienki; kozaki zimowe różowe rozm. 31;

      - Bartosz (ubrania w rozm. 170, preferowany kolor czarny, szary lub moro): kurtka; bluza; spodnie; dres; tarpery brązowe rozm. 42.

      Ubrania mogą być używane w dobrym stanie.

      2. Przybory szkolne (zeszyty, bloki, kredki, farbki, plastelina, papier kolorowy, przybory do pisania)

      3. Wyposażenie mieszkania (kołdra i pościel o wymiarach 160/200, poduszka 70/80; prześcieradło, ręczniki)

      4. Sprzęty do domu (garnki, noże, patelnia, laptop, telewizor - może być używany)

      5. Drobne upominki - lalka dla Renatki i zegarek smartwatch dla Bartosza.

       

      LINK DO OPISU RODZINY: https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/92906/2407?context=family_choosen

       

      W szkole zostanie przygotowane miejsce na zbiórkę wyżej wymienionych rzeczy. 

      ZBIÓRKA TRWA DO 9 GRUDNIA 2022r.

      Liczymy na Państwa wsparcie i zaangażowanie. Wierzymy, że razem uda nam się, spełnić marzenia potrzebującej rodziny.

     • 11 Listopada Święto Niepodległości

     • 11 listopada obchodzimy w Polsce święto państwowe, które upamiętnia odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Wtedy to, po 123 latach zaborów, Rzeczpospolita Polska stała się ponownie państwem suwerennym.

      Po zakończeniu I wojny światowej, Polska wróciła na mapę Europy. 11 listopada Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową oraz naczelne dowództwo wojsk polskich. Chcąc upamiętnić ten dzień, już w  1937 r. sejm polski przyjął ustawę o ustanowieniu 11 listopada Świętem Niepodległości. Podczas II wojny światowej obchody Dnia Niepodległości były zakazane. Po wojnie święto zostało oficjalnie zniesione przez komunistów. Dopiero w 1989 r. 11 listopada ogłoszono ponownie Świętem Niepodległości.

      Uczniowie naszej Szkoły przygotowali piękną uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Nasi wychowankowie z klasy VIII i VI SP przypomnieli dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego wieloma zrywami patriotycznymi oraz codzienną walką o wyzwolenie, aż do dnia gdy po 123 latach odzyskaliśmy niepodległość. Prezentowane treści przeplatane były pieśniami wykonywanymi przez szkolny chór, co z pewnością przyczyniło się do głębszej refleksji nad tym wyjątkowym dla każdego Polaka świętem.

       

      Uczniowie klas 1-3 odśpiewali hymn

      W dniu 11 listopada 2022 roku nasi uczniowie dumnie reprezentowali naszą szkołę podczas uroczystości upamiętniającej ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI.

      Grupa "Skrzaty"- "Katechizm polskiego dziecka" Władysława Bełzy

      Grupa "Skrzaty" w utworze "Nasza Polska"

      Grupa "Skrzaty"

      Wielkie Święto w wykonaniu "Truskaweczek"

      Oddział przedszkolny "Jagódki"

     • KONKURS BIBLIOTECZNY - ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI

     • W zorganizowanym w bibliotece szkolnej konkursie plastycznym "Ulubiona postać z bajki" zostali nagrodzeni wszyscy uczniowie, którzy wzięli w nim udział.

      W kategorii klas I-III przyznano nagrody: 

      I miejsce - Wiktoria Wilczyńska i Miłosz Skwara;

      II miejsce - Barbara Klemba i Damian Woźniecki;

      III miejsce - Natalia Karyś i Nadia Śmietańska.

      W kategorii klas IV - VIII nagrodzeni zostali:

      I miejsce - Łucja Tyczyńska i Julia Radzka;

      II miejsce - Ania Świętochowska i Tatiana Piotrowska;

      III miejsce - Paweł Marszał i Szymon Dziuba.

      Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursie. Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

     • Jesień w grupie Skrzaty

     • Skrzaty jesienią bardzo aktywnie i pracowicie spędzały czas w przedszkolu. W ostatnich miesiącach dzieci przygotowywały się do udziału w licznych uroczystościach wśród ktorych najważniejsze to:  Dzień Edukacji Narodowej, pasowanie na przedszkolaka i uroczyste nadanie imion grupom przedszkolnym. Podczas występów dzieci prezentowały swoje zdolności taneczne, wokalne i recytatorskie przed społecznością szkolną, zaproszonymi gośćmi i swoimi rodzicami. Oprócz wymienionych Skrzaty obchodziły: dzień kropki, dzień jabłka, dzień roweru, dzień dyni. Odwiedziły bibliotekę publiczną w Mokrej Wsi a tam poznały zawód bibliotekarza i z uwagą słuchały bajki. W ramach akcji "Szkoła Pamięta" dzieci wybrały się na wycieczkę do pobliskiej kapliczki i tam upamiętniły ważne postacie i wydarzenia historyczne związane z naszym regionem.

      Z niecierpliwością czekamy co nowego spotka Skrzaty w listopadzie...

      Wychowawcy grupy Skrzaty: Karolina Sobczak, Anna Ryszawy.

     • inf.dot.zapytania ofertowego nr 6/2022

     • Informuję, iż najkorzystniejsza oferta dla zapytania ofertowego nr 6/2022 złożona została przez firmę "ARAN" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnościa, Spółka komandytowa, ul.Serocka 39, 07 - 200 Wyszków

      /-/Marta Wysocka

   • Kontakty

    • Zespół Szkół im. Władysława Podkowińskiego w Mokrej Wsi: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi, Przedszkole Samorządowe w Mokrej Wsi
    • (29)591-00-17
    • ul. Marii Konopnickiej 12, 05-240 Mokra Wieś
     05-240 Mokra Wieś
     Poland
    • Sebastian Kępka
     e-mail: iod.tluszcz@edukompetencje.pl
  • Galeria zdjęć

    brak danych